Uygun Fiyatlı Kedi Maması (Kısır Değil)

UmmSukufe

Merhaba, burada birçok marka farkettim sizin sayenizde hiç duymamış olmama rağmen ama içerikleri hakkında hiçbir fikrim yok. Genel olarak iyi ve fiyatı Orijen, Acana, ND'den daha düşük içeriği zengin mama arayışındayım. Hill's kullanıyoruz fakat biraz daha uygununu arıyorum arada farklı mamaya da geçiş yapmak için. Hill's yerine ne kullanabilirim?

14 CEVAP

simbakedi

hillsten sonra bonacibo çok düşürmek olur. sanabelle, bozita daha uygun fiyatlılar özellikle 10kg civarı alınca

duman_cat_world

Sanabelle’nin et oranı güzel ve taze et içeriyor. Exclusion’un yorumlarını ve analiz değerlerini beğeniyorum. İkisi de tercih edilebilir mamalar. Ancak mamanın 1 kilosuna kaç tl verebileceğinizi söylerseniz ona göre daha ideal bir cevap verebilirim.

Biz de N&D ve Acana kullanıyorduk ikisinden de çok memnunum. Zamlardan sonra exclusion’a geçiş yaptık. İlk hafta gönülsüzce tüketirken ikinci haftamızda iştahı açıldı şu an çok güzel yiyor🥰

Bundan sonra da rotasyonumda sanabelle’ye yer vermek istiyorum. Uzun yıllardır bu sektörde olan, şeffaf ve güvenilir, Alman menşeili bir mama. GDO, gluten ve yapay tatlandırıcılar, renklendiriciler içermiyor. Hayvanlar üzerinde test yapmıyor✅ Bu, hayvanseverim diyen birinin dikkat etmesi gereken bir husus olmalı bence. Hill’s maalesef deney yapıyor.

dilanbulent

Maalesef artık ülkemizde uygun fiyatlı alınabilecek mama kaldığını düşünmüyorum. İçeriği orta halli olan mamaları bile çoğu kişi almakta zorlanıyor artık. Bonacibo öneriyordum uygun fiyatlı ve alınabilir diye, onun bile 4 kilosu 130-140 liraya falan denk geliyor. Ama alınabilecekse yine Bonacibo öneririm en uygun fiyatlısı o

UmmSukufe

@dilanbulent evet o markayı da ilk kez burada gördüm. Açıkçası fiyatı bana uygun geldi diyebilirim. Seçeneklerim arasına koydum ama içeriğini araştıramadım, bakacağım. Çok teşekkür ederim.

Palyaco

Bonacibo mystic prochoice uygun fiyatlı ülkemizdeki mamalar birde obivan selection

Lils

Matisse, brit premium, mystic.

Lokumcukk

Hillse göre fiyatı nasıl bilmiyorum ama ndden purina proplana geçtik biz fiyatı daha uygun olduğu için Kedim çok sevdi kilo aldı içeriğide güzel sizede öneririm somonlu pirinçli bizimkisi

CapKek

hill'sten sanabelle ya geçtik kedim ilk sevmedı ama artık severek yiyor. denemenızı tavsıye ederım.

UmmSukufe

Teşekkür ederim herkese. Hepsine bakıp 10-15 kgluk bir mama seçeceğim. Açıkçası uygun fiyatlı olması evet önemli ama aşırı düşürmek de istemiyorum kalitesini.

UmmSukufe

@duman_cat_world Kg başına 45-65 ₺ arası mama bakıyorum. açıkçası ben de ND, acana, orijen kullanmak isterdim ama şu son zamlardan sonra biraz zor gibi. Tek kedim olsa kullanabilirdim ama 3 kedi olunca mamayı da çabuk tüketiyorlar :) zaten yaş mama ve ev yoğurdu ile destekliyorum. Umarım mamalar üzerindeki tüm vergiler kaldırılır daha uyguna çok daha iyi içerikli mamalar alabiliriz. Önerilerinize mutlaka bakacağım çok teşekkür ederim. Baya açıklayıcı olmuş 👍 10-15 kg arası almayı düşünüyorum almışken.

CapKek

sanabelle düşünürsenız kitten 10 kg trndylda 485 tl

UmmSukufe

@CapKek fiyatı çok iyiymiş. 😊 Teşekkürler bakayım 👍

CapKek

@UmmSukufe evet sipariş verdim bugün :)) yarın gelir muhtemelen

UmmSukufe

@CapKek Afiyet şifa olsun bebeğinize 😊