Kısır Kedi Maması Öneri

Rbacn

Kedimi çok ani sahiplendim ve çok arastıramadan mystic yavru kedi maması kullandım. Yeni kısırlaştırma operasyonu gecirdi ve kullandığım markada devam etmeli miyim kararsız kaldım. Önerebileceğiniz daha iyi içerikli mama var mı?

12 CEVAP

Palyaco

Exclusion yada kullandınız mamanin kisir olanı diğer seçenekler glutenli vermeyin glutenlileri eleyin

zeynepdmr3

Bütçeniz yeterse orijen acana nd deneyebilirsiniz

simbakedi

bozita kısır geyikli imkanınız varsa en iyisi, kilo başına uyguna geliyor 10kg alırsanız. yine bütçeniz yeterse sanabelle (indoor daha iyi kısırdan), exclusion olabilir. eğer yetmezse mystic kötü bir seçenek olarak durmuyor, kullanan çoğu kişi memnun. hills de bu mamalara eklenebilir ama ilk tercihiniz yazdığım üçlü olsun, içerik olarak daha güzel. bolca yaş mama (gimcat, nd, schesir, felicia konserve, animonda carny, mera) vermeniz de çok faydalı olacaktır

Esraesngl

Bence birazda kedini gözlemleyerek karar vermelisin. Kaka kıvamına, iştahına , tüylerinin yumuşaklığına ve dökülme oranına. Örneğin Nd çok iyi bir markadır ama benim kedime hiç iyi gelmedi. Kediden kediye çok fark oluyor..

Rbacn

Önerileriniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim :))

Rbacn

Teşekür ederim. İçeriğinde gluten içerir şeklinde mi yazması gerekiyor? Nasıl anlayabilirim glutenli olduğunu

Rbacn

Mystic kullanırken tüyünde dışkısında veya iştahında bir sorun yaşamadım. Ancak kısırlaştırdığım için daha iyi içerikli mamaya ihtiyaç duyar mı endişesiyle sormak istedim :)

Lils

Proplan ya da Matisse olabilir. Onun dışında bütçe için mystic iyi ama çok daha iyileri var. Bütçeniz daha yüksekse mystic tercih etmeyin bence

Hemen hepsini denedim ama sanki Proplan daha iyi geldi kızımıza.

duman_cat_world

@Rbacn
İçeriğine baktığınız mısır gluteni yazar mesela. Gluten içeriği anlayabilirsiniz böylece.

simbakedi

glutenin kedilere zarar verdigi kanitli degil, eger kedinin alerjisi yoksa glutenin onemli bir rolu yok. ancak benim de ilk secenegim tahilsiz mamalar oluyor. alacagi proteinin kaynagi et olunca daha saglikli, tahillida da eger aldigi protein ettense sorun yaratmaz.

emirhanyenice

royal canın