Sokak Canlarını İçin Yapabilecekleriniz! #Sokakcanlarısahipsizdeğildir ❤️?

duman_cat_world

Sokak canlarının kışın rahat etmelerini sağlamak için kolayca alabileceğiniz veya yapabileceğiniz şeyleri paylaşıcam.

🌸 Bol bol strafor kullanarak kedi evleri yapın, yağmur ve soğuktan korunsunlar.
🌸 Sularını düzenli değiştirin içine birkaç damla zeytinyağı koyabilirsiniz donmasını geciktirir/engeller.
🌸 Mamalarına mümkünse somon yağı veya aminosol ekleyip karıştırın. Somon yağı olarak vets plus uygun fiyatlı bir seçenek. Yağ ve vitamin almalarını sağlayarak kışın sıcak kalmalarını sağlayabilirsiniz.
🌸 Yaş mamalarına ılık su ekleyerek verebilirsiniz, hem içleri ısınır hem de su almış olurlar.
🌸 Ayrıca eczaneden Polivit çocuk şurubu almanızı öneririm. Çok uygun fiyatlı bir seçenek yavru, yaşlı, hasta, bağışıklığı düşük kedilerinize günde 1 ml olacak şekilde kullanabilirsiniz, bu konuyu hekimime danıştım, kullanılabilir dedi🙏
🌸 Yağ oranı yüksek KITTEN mamalar kullanın. Mystic, first class ve proart yağ oranları cok güzel👌

Unutmayın ki onlar bize emanet. Hiçbir şey yapamıyorsanız onları bol bol sevin ve besleyin. En azından karınları doysun. #SokakCanlarıSahipsizDeğil çünkü biz varız! ❤️🙏 lütfen onları görmezden gelmeyin.

5 CEVAP

Palyaco

Guzel bir paylaşım olmuş marka.mama.da kedi evi vardı obivan selection alana Hediye sokak canlarına mama toplu alınca iyi oluyor biz 3 kişi birleşip aldık ama strafor cok iyi fikir kedi evi yapımında

Palyaco

Obivan selection 6 al 5 öde ve kedi evi hediyeliydi

simbakedi

-kedi evlerini sag ya da sol ustten keserseniz girecegi yerleri soguk havayi da en cok o sekilde engellemis olursunuz. ortasina ya da asagi acilan deliklerde daha kolay hava alir yuvalar.
-ama en onemlisi mama. yuvalara girmiyorlar neredeyse. butceniz neye yetiyorsa bir sekilde alin lutfen❤️
-ayrica arabaniz varsa da binmeden once kaputa vurun lutfen. soguk zamanlarda hep motorlara biniyorlar. kaputa vurup binince de en azindan cok erken degilse saat 1 kere kornaya basarsaniz daha iyi olur.
aklima gelenler de bunlar benim👍🏻

bobby34

güzel bir paylaşım yapmışsınız ben de belediyeden kedi evi istedim getirecekler siz de oturduğunuz ilçenin belediyesinden isteyin mutlaka zaten kendileri getiriyolar

duman_cat_world

@bobby34
Bazı belediyeler hiç umursamıyor maalesef. Kendimiz yapıyor sokağa bırakıyoruz. Bir de bugün saat 10.00 da Adore Mobilya ücretsiz kedi evi dağıtacak. Sadece 15 tl kargo ücreti ödüyorsunuz. Ben almayı düşünüyorum🙏 Ayrıca palyaconun dediği marka mamadan Obivan kuzulu 10 kg mama almıştım, yanında kedi evi ve Vitakraft yaş mama hediye olarak geldi. O evi de sokağa bıraktım. Ancsk boyutu biraz küçük, yalnızca yavrular giriyor.