Kedi İshal Sorunu Ne Zaman Geçer

reinefee17

Bugün zilyonuncu kez bu soruyu soruyorum ama sürekli farklı bir şey oluyor bugün üç kez kedimin tuvaletini temizledim sabah çok az leke gibi ishal olmuştu ikinci sefer biraz daha arttı üçüncü sefer de kaka yerine ishal vardı bugün üç kez tuvalete çıktı mama değişiminden dolayı oluyor bütün bunlar bir hafta sürebilirmiş ama az önce Tuvaleti temizlerken inanılmaz kötü kokuyordu normal mi koku beni endişelendiriyor bugün üçüncü günümüz mamayla

7 CEVAP

NorthNight

Geçişi yavaşlatın. Karışımdaki yeni mama miktarını 4-5 gün %25 lerde tutun. Sonra 4-5 gün %50 gibi. Yani 15-20 güne uzatın. Bu süreçtede probiyotik desteğini ihmal etmeyin.
Geçişi biraz hızlı yaptıysanız gayet normal böyle olması. Bizim veterinerimiz geçişi sorun yoksa en az 2 hafta, ishale dönme oluyorsa bir aya kadar uzatmanın faydalı olduğunu söylemişti.

Gunesyildirimm

Veteriner bize probiyotik vermişti kullandığım ilk günden geçirmişti ama beb nolur nolmaz veteriner 3 gün kullab dedi diye 3gün kullandım. Veterinere götürün gerekli kontrolleri yapsın probiyotik verirse hemen geçer

bellaarthi

benim kedimde ishal problemi çekiyordu hemde iyileşip iyileşip başa sarıyordu bu durum vet. toz probiyotik verdi tabii severek içmiyor ama içmek zorunda ve mama verdi reflex tavuklu pirinçli kitten yavru kedi maması 2kg vet önerisiyle aldık sorunumuz düzeldi

Ilknux

Merhaba , açık mama da bayatlamış olma riski bulunmakta. Saklama koşullarına uyuluyor mu ne kadar hızlı satılıyor vs takip etmemiz zor. Bence mama var diye beklemeyip ishalin çözümü adına veterinerinize ulaşmalısınız. Tavuk pirinç haşlama önerebilirler. Mama değişimi ile prebiyotik desteği hususunda da görüşmenizi tavsiye ederim.

Rosa99

İç paraziti olabilir iç dış parazit aşısını en son ne zaman yaptırdınız

reinefee17

Şuan elimde 1 haftalık mama var açık mama satın almak istemiyorum ilk iki gün sorun yaşamadım üçüncü gün ishal oldu

reinefee17

İç dış parazit aşısını geçen ay yaptırdım. Veterinerime danıştım mama geçişini azaltmam gerektiğini söyledi.
Şuan açık mama almak zorundayım maalesef fiyatlar çok pahalı yaklaşık 10 gün kadar o mamayı kullanacağı için açık almayı düşünüyorum.