Mama Kabını Sürekli Doldurmalı Mıyım

martha

yavru kedilerde boş bırakılmaması gerektiğini okudum. ama ne zaman doldursam -30 gr- iki saate bitiriyor günde 3-4 kere dolduruyorum 90-120 gr eder bu da yavru kedi için çok fazla. aç bırakmalı mıyım?

11 CEVAP

Anonymus827062

Gram ya da vs gibi şeylere takilmiyorum ancak ben günde üç öğün olarak dört kedime tek avucumla dört avuç koyuyorum üç ayrı kaba. Ve öğlen verme zamanı geldiğinde sifirlanmis olmuyor:) bu sefer daha az şekilde yine aynı ölçülerde koyuyorum gün de üç kere. Eğer bitmek üzere ise akşam koyduğum gece acikirlarsa diye yine koyuyorum. Hem hiç aç kalmıyor hem de her öğün taze mama yiyor. Ve ben de vicdanen rahat ediyorum ve kedilerim fazla mama mi yiyor diye tereddüt etmiyorum zira hep kiloları sabit maşallah;) ölçüye göre koyarsak ya hayvan aç kalıyorsa? Onu düşünmek bile istemiyorum. Kendinizden pay bicip öyle davranın. Zorlasanizda onlar fazlasını asla yemezler

KedimVar

Bence direk mama kabını ağzına kadar doldurun. Azaldıkça yine doldurun. Ben böyle yapıyordum.

KedimVar

Jansett
Her kedi öyle obur olmuyor. Bir de siz kısırlaştırdıysanız ondan da olmuştur. Bu kedi henüz yavru. Yani büyüme döneminde. Bence mamasının sürekli önünde durmasında bir sıkıntı olmaz. Çünkü ben de öyle yaptım ve bir sorunumuz yok. Ne zaman yavruluktan çıkıp yetişkin bir kedi olursa o Zaman ölçülü ve öğün olarak verebilir. Tabi bu benim önerim ve düşüncem.

Cotontzu_Siri

Nereden okudunuz? Bir daha oradan bir şey okumayın. 3 öğüne bölerek ölçüsünde verin.

SelinTuksal

kediniz aşırı kilo almadığı sürece böyle devam etmenizde sakınca yok.

jansett

Biz de öyle yapmıştık ve şu an obeziteyle uğraşıyoruz. Yeterli bir cevap oldu bence :)

GoldenOdin

Bence Selin'in söylediğini yapın

Anonymus827062

Selin benimle aynı kafadan bence de selin bu konuda doğru söylüyor:)))

Anonymus827062

Bir de su var. 30gr ya da 40gr diyor. Bu miktarı olctunuz mu? Bir su bardağı mi ya da bir kase mi? Bunu belirleyin. Bunu evde terazi yok ise bir markette mama gramı olcturun ölçülen miktar neye tekabül ettiyse atiyorum bir kase. Günlük o kaseyi doldurun belli aralıklarla kedinize verin üç ya da dört ogün şeklinde. Tabiki bu ölçüler kediye göre değişir. Onun için de bir on on beş gram ek yapın derim...

TarcinBey

Benimki 5 aylik en küçüklüğünden beri mama kabi hep dolu olur bi ara ölçüyle verdim ve alisik olmadigindan istahinin kapandigini fark ettim ve obezite olmaya gitmedikce sıkıntı yok bence doldur gitsin agzina kadar kabile :)

Merloli

Ben de hep dolduruyorum zaten yavrular büyüme çağında olduğu için bir sorun olmuyor.