Kedimin Burnuna Ne Olmuş Olabilir?

Cerezler

Merhaba, geçen gün kedimin burnu hafif şiş gibi duruyordu. Şimdi de aynı şekilde ve fotoğraftaki gibi belli oluyor. Acıdığını düşünmüyorum çünkü dokunuyorum veya hafif basıtırıyorum herhangi acıma tepkisi vermiyor. Sizce ne olmuş olabilir?

3 CEVAP

aslihan_e

Bazen kuruyup alttaki deriyle birlikte kalkabiliyor kedilerin burun üstü ve bıyıklarındaki deriler. Öyle bir şey gibi duruyor bence. Kuruluktan olmuştur diye düşünüyorum. Burnunu bir şeylere sürtmüş olabilir. Hindistan cevizi yağ, yoksa zeytinyağ ya da ayçiçek yağı da olur sürebilirsiniz. Kedinize arada omega 3 içeren yağlardan içirin tüy sağlığı için. Bağışıklığı düşükse bu tarz kuruma daha çok oluyor.

aslihan_e

Tabi mantar gibi daha önemli bir sorun da olabilir sizi yanıltmak istemem.

Cerezler

Ama sadece hafif şişlik ve kızarıklık gibi var. İlk bir yere çarpmış olabileceğini düşündüm. Yine de sizlere de sormak istedim. Zeytinyağını deneyeceğim teşekkürler.