Acilll Lütfen Önemli Cevap Verin

Cerencim01

Köpeğim 5 aylık önünden bişey alınca ya da hoşuna bişey gitmediğinde sağa sola saldırıyor agresyonu arttı baya hırçın nasıl çözebilirim

6 CEVAP

D-O

Kopek egitimi konusunda uzman kisilerden yardim almanizi oneririm.
Kopek bakma tecrubem yok ama genelde kopeklere bazi tekniklerle dogru davranislari ogretmek mumkun oluyor.

zibityus

köpekle aranızda saygı bağı kuramamışsınız. yani siz ona saygılı davranmazsanız o da size saygılı davranmaz. tabi bilerek yapmadınız bunu ama köpeğin gözünde bazı hareketleriniz saygısızlık olarak algılanmış belli ki. aslında çok genel bir soru bu, bu durumları önlemenin öncesinde köpekler hakkında bilmeniz gereken çok şey var. o yüzden bir link bırakıcam ordaki tüm videoları izlemenizi hatta köpek beden dili eğitimi almanızı öneririm. 1) https://www.youtube.com/playlist?list=PLMhSnKShK_RTklCLmfEeBXT8TB0eeIeHf
2)kralailesi.com/arsiv bu siteye de girip anahtar kelimelerle aratarak ilgili videolarla bilgilenebilirsiniz

Venusselin

ama insan çok sevince kıyamıyor bu hatalar oluyor maalesef. düzelemeyecek bir şey değil sabredin sadece :)

Cerencim01

Teşekkür ederim

Venusselin

öyle bir şey yaptığı zaman kızmak vs asla tepki vermeyin. görünmezmiş gibi davranın ve yanınıza gelse bile bir süre pas vermeyin. öyle gördüğünüz an ufak bir tepki bile vermeyin, tepki vermek onun istediğini bir türlü elde etmesini sağlar. iyi kötü bir tepki alırsa amacına ulaşmış oluyor denebilir. tepkisiz kalmak en iyi eğitim yöntemi diyebilirim, bazıları burnuna vur vs der büyük ihtimal yapmayın sakın. en iyi yöntem bu. bana özelden yazın yardımcı olayım bekliyorum

Ozzey

merhaba
yargilamak gibi anlamayin ama ne yazik ki sizin yetistirme hataniz videolari izleyin duzelir insallah. youtube da dogs incredible da var onu da izleyin.