Kedime Vitamin Hapı Aldım Nasıl Vericem

Veranifer

Bizim kedi biraz mızmız. Yoğurt peynir tavuk et ciğer fln yemiyor. Yaş mamada yemedi aldığım markadan mı bilmem. Zorla ağzına sokup da stres etmek istemiyorum. Öneriniz nedir ve iyi tavuklu yaş mama marka öneriniz varsa belki yer.

14 CEVAP

Lils

Felix içerik olarak kötü o yüzden tavsiye etmem. Benim kedim schesir sevmişti ama pahalı bir ürün. Bazen sıradışı indirimler ile 6-7 TL olabiliyor ama yarım saate tükeniyor. Meo konserveleri de sevmişti kedim o daha uygun ona bakabilirsiniz. Purina gourmet seviyorlar ama içerik olarak iyi değil yılda birkaç kere verilebilir. Fast food ya da abur cubur mantığıyla

Veranifer

Meo ve gimcat ve birkaç marka alıp denemeye karar verdim.
Ancak felixin içeriğine baktım proplandan daha iyi duruyor?
Kül yağ düşük prkteini yüksek olmasına bakmıyor muyuz?

Gimlihanim

Malt ya da mutivitamin ile birlikte de verebilirsiniz. Bizimki yaş mama içerisine koyunca yemiyor. Malt ile verince yutuyor.
Yaş mama olarak da schesir, gimcat fillet serisi, reflex essential, animonda carny, felicia konserveler, me-o keçi sütlü kitten konserve yaş mamaları, mera önerebilirim.

Palyaco

Malt ile verin hapı yasmamada felicia fleto konserve suyu bol guzel bir mama bizim waffl ondan başka yemiyor

natasha_nk

Benim kedim eskiden her markayı yerdi simdi sadece gimcat yada Felix jelly yiyor 🤭 birçok marka aldim yemedi bu gimcat yada Felix her damak tadina uygun heralde bunlari yiyor sadece😉

natasha_nk

Veteriner hekimimiz Felix uygundur dedi zaten içerik olarak birçok mama dahil hepsinde içerik olarak super diyemeyiz. Proplandan daha iyidir evet dogru bakiyorsunuz

Ozgurguzel

Bebekliğinden beri kuru mamaya o kadar alıştı ki yaş mamayı aramıyor bile benim kız 😅 tavuk ve özellikle kuzu kuşbaşı hastası hanımefendi ama yaş mama konusunda pek bir seçiciliği yok. Marka konusunda ise bildiğim kadarıyla gimcat denenebilir herhalde bazı pahalı markalar var ama indirimde yakalarsanız güzel ürünler mevcut aslında

Lils

İçindeki et oranına ve içinde şeker ya da tuz olup olmadığına bakın. Kül, protein oranı yaş mama için önemli değil o kadar. Felix içinde ne olduğu belli olmayan bir ürün ve çeşitli şekerler içeriyor. Nedir ne değildir belli değil. Proplan da aynı şekilde yaş mama olarak içeriği muamma.

D-O

Kediye hap yutturma videolari var. Ben uzunca bir sure kedime hap yutturmak zorunda kaldim ve belli bir saatte yutmasi gerekiyordu. Kedim otururken arkasindan egilip yavasca dizlerimin arasina alip vucudunu sikistiriyordum ve hafiften cenesini acip hapi atip hemen agzini kapatip cenesini seviyordum. O kadar hizli yapıyordum ki ne oldugunu anlamadan zaten onu sevdigimi saniyordu :D
İsterseniz kediye nasil hap yutturulur tarzi videolari izleyin bi deneyin. Eger duzenli vereceginiz bir hapsa her zaman bir seylere karistirip yedirmek zor oluyor. Ozellikle hapin saati varsa daha zor oluyor.

aslihan_e

Ben kedilerim hastaysa yemek yemeyecek durumdaysa hapı çok küçük bir parça ekmek içine sarıp iyice sıkıştırıp yuvarlıyorum, üstüne biraz ayçiçek yağı sürüyorum. Kediyi ters çevirip ağzının kenarında boğazına en yakın yerden parmağımla itip hapı gönderiyorum şanslıysanız ne olduğunu bile anlamadan yutmuş oluyor. Tükürmesin diye biraz ağzını elinizle pıt pıt yapmanız gerekebiliyor bazen. Ağzını açıp direk boğaza doğru atarsanız da gidebiliyor. Yağlı olduğu için kayıyor. Ciğer sevmeyen kedi ilk kez duydum. Taze, ilave su eklemeden haşlanmış tavuk ciğerine hayır diyen kedi görmedim. Ya da kızarmış tavuk butu olursa, göğüs pek tercih etmeyebiliyorlar ama. Sizinki gerçekten ilginçmiş.

izmirle

Ağzını açın ve hapı boşluğu bırakın

Veranifer

@aslihan_e ya evet hayır mevzu benim kendi yaptığım soslu tuzlu bol biberli kızarmış soğan sarımsakla pişmiş tavuğa saldırıyo ama zararlı. Tavuk ciğer et haşladım sevmedi kızarttım sevmedi azıcık tuz koydum yok hiç yemiyo. Bir hindiye bayılıyo da o anca yılda bir peyniri de sadece gravyer peynir yiyo azıcık onu da bırakıyor. İçi fakir mi zengin mi anlayamadım bu kedinin. Teşekkürler öneri için yaş mama denicem olmadı yağlayıp ağzına atıcam jdhdjd

Veranifer

@D-O daha önce hap yutturdum ama bu sürekli vereceğim ve destek için vereceğimden stres etmek istemedim yaş mamayla olmazsa hap enjektörü alacağım daha hızlı ve stressiz olur umarım

Veranifer

@palyaco @Gimlihanım
Maltı yemiyo malesef zorla ağzına sokuyorum. Dediğin yaş mamaları aldım umarım sever