Yaş Mama İçeriği Önerisi

Veranifer

Kedim için yaş mamaya bakıyorum. Kül ve yağın düşük olması gerektiğini biliyorum ama ya protein oranı?
Yağ oranı düştükçe protein artıyor ama bu ne kadar sağlıklı benim kedim için bilemedim. Daha önce bir kez vet kuru mama için proteini daha düşük bir mama tercih etmelisin demişti. Burada %18-7 arası mamalar gördüm daha düşük mü tercih etmeliyim?

1 CEVAP

Lils

Yaş mamada sadece içerik olarak et oranı, içinde çeşitli şekerler ya da tuz (Potasyum klorür vs) yazmaması ve sade içerikli olan (mümkünse sadece hayvansal ürün içeren, içinde kıvam arttırıcı vs. olmayan) bir ürün tercih etseniz yeterli. Genel besini o olmadığı için oranlar o kadar önemli değil