Kızgınlık Donemiii

xvaleria_

Merhabalarr 4aylik dışı bir kedim var , dün itibariyle kızgınliga girdi miyavliyor poposu hep yukarda bekliyor , devamlı yuvarlaniyor ben daha küçük olduğu için şaşırdım yani ama olabiliyormus sanırım. kediniz kaçıncı ayda kızgınliga girdi 4. ayda kızgınliga girmesi normal mi ?

8 CEVAP

bellaarthi

benim kedim şuan 7 aylık hala girmedi kızgınlığa sizinki çok erken girmiş

Mehmetneroo

Nero da 4 aylık ta girdi suan kısırlaştırmaya uygun değilmiş 2 hafta sonra biz de kısırlaştıracagız

Sdfgh

Benim kedim 6 aylıkken kızgınlığa girdi ama mevsimler dengesizleştiği için erken kızgınlığa girebiliyorlar. Sokak kedilerinde çok oluyor hatta bir senede 2 3 kere kızgınlığa giriyorlar. Bu süreci veterinerinizle birlikte atlatıp kısırlaştırın hemen ki yavrucak bir daha strese girmesin böyle.

Gimlihanim

Nadir de olsa olabiliyor. Bu süreçte stresten uzak tutun. Oyunlar oynatarak onu biraz yormanız yararlı olacaktır. Yorulursa kızgınlığı bir nebze unutur.

theyusra

giriyorlar, benimki de girmişti. kısırlaştırın bundan hemen sonra çünkü küçükken girenler ileride daha çok sıkıntı çekiyor.

Palyaco

Nadir görülür bazı kedilerde 7 ayına kadar bekleyin afif poposuna vurun sakinlesicektir

Aysegzm

Bazen mevsimler mevsim gecisler etkili oluyor kullandığınız mama etkilemiş olabilir. Korku yaratacak bir durum değil. Kuyruk kısmı çok hassas oluyor çok dokunmayın kuyruğuna bence. Ciftlesecek sanabilir kendini. Oyun oynayabilirsiniz yorulması için. Yorulunca uykuya geçer zaten muhtemelen

emirhanyenice

direk kısırlaştırın derim