Evde Yaş Mama

zehraaozlu

Kedime kendim mama hazırlamak istiyorum internetten birkaç tarif buldum fakat buraya da sormadan geçemedim. Yaş mamasını evde kendisi hazırlayanlar benimle tariflerini paylaşabilir mi?

11 CEVAP

efruzg

İlk önce cigeri haşlıyorum(sonra az miktarda yağ.. koymazsanız çok katı mama oluyor) .Daha sonra patatesleri küp olarak kesip atıyorum sonra havuç kabak bezelyeyide hazırlayıp içine atıyorum onlar iyice kaynıyor soğuduktan sonra robottan geçirip yas mama kabına koyuyorum:)) benim kedim bayılarak yiyor sadece ilk başlarda bir kez yaş mama almıştım :)

efruzg

Birşeyi unutmuşum 1kaşık ta pirinç koydum. Son yaptığıma

SelinTuksal

ıspanak, havuç vs. ama iyice haşlayın.

efruzg

Pirinç koymuyordum normalde bir kaşık kadar koydum yasement adlı kullanıcı söylemişti banada :)

XxBulut

ben ilk olarak eti pişiriyorum suyu ile sonra patates ve havuç haşlayıp püre yapıp karıştırıyorum bulut çok seviyor hem de fazla su içmiyorsa su ihtiyacını karşılıyor

simsim1713

Pirinç zararlı bir besin değil kediler için hatta tahıllar arasında mamalara eklenen diğer çeşitler arasında en kaliteli olanı pirinç. Kedilerin alması gereken esansiyel aminoasitlerden tirozin yalnız pirinçte bulunuyor

Benim1kedimvar

Sebze haslanmis et ve onun suyu . bu ucunu birlestiriyorum

zehraaozlu

Hangi sebzeler?

zehraaozlu

Teşekkürler hepinize:)

SelinTuksal

ama pirinç zararlı tahıllardan, pirinç koymayın, yağınız da zeytinyağı olsun eğer o tarifi yaparsanız.

Hilalkoca

Tavuğu haşlıyorum tavuğun suyu ile de havuç, patates, kabağı haşlıyorum (isteğe göre taze fasulye veya brokoli de ekleyebilirsiniz benim kedim biraz sebze ağırlıklı seviyor.) pirinci de haşlayıp blenderdan geçiriyorum biraz tavuğun suyundan koyuyorum kuru kalmaması için. Alışması için isteğe bağlı kuru mamasını karıştırabilirsiniz ben buzlukta bekletiyorum azar azar ısıtıp yediriyorum.