Kedim Çok Halsiz Ve Sürekli Uyuyor

muhallebi

4 aylık dişi kedim son iki gündür genel olarak durgun ve halsiz. Aslında ortalığı birbirine katması gerekirken bugün gayet yeterli uyuduğu halde şuan yine uyuyor. Önceden tek seferde yarım saat oynadığı oyuncağıyla şuan hiç oynamıyor. Arada hapşırdığını görüyorum son zamanda normal zamanda ve kendini yalarken. Kaloriferler de hava karlı olduğundan yüksek derecede yanıyor bundan olabilir burnu eskiye göre daha kuru. Mamasını normalde hızlıca bitirirken tek tük yiyip bırakıyor gerisini. Kakasına dün baktım küçük küçük daha ince kakalar eskiye göre renkte bir sorun göremedim. Kafasını sallıyor ve kaşınıyor günde en az 4-5 kere. Yarın veterinere götüreceğim karma aşısının ilk dozu yapılmıştı bir tane yavru kedimi çok erken kaybetmiştim badem'i de kaybetmek istemiyorum veterinerden genel check-up mı istemeliyim? Küçük bir şehirde yaşıyorum ve veterinerler büyükşehirlerdeki kadar uzman değiller. Veterinerden özellikle istemem gereken testler var mıdır? Çok teşekkürler herkese şimdiden kızımın sürekli uyuduğunu görmek beni üzüyor...

9 CEVAP

muhallebi

Umarım öyledir çok teşekkür ederim yorumunuz için yarın dişleri özellikle kontrol ettireceğim

simbakedi

karma aşı etkisi de olabilir belki ama dişleri çıkıyor da olabilir. onlara da bir bakın isterseniz. bazı kedilerin diş değiştirme dönemleri baya eziyet oluyormuş. onu da sorun veterinere gidecekseniz. benim aklıma gelen bu çok deneyimli değilim bu konularda maalesef o yüzden bu kadar yardımcı olabilcem :( çok geçmiş olsun umarım diş dökülmesi gibi kolay bir şeydir

aslihan_e

Evet diş değiştirme dönemi olabilir dişlerini kontrol edin sallanan düşen var mı ve şu sıralar aşırı derecede kedi nezlesi salgını var, en son karma aşıya veterinere götürdüğünüzde ordan kedi nezlesi kapmış olabilir ve o hastalık hemen ortaya çıkmıyor belirli bir süre kuluçkaya yatma süresi var. Benim kedim bahçedeki kedinin hapşurmasıyla balkondan hava yoluyla kaptı. Annem görmüş bir kedi bahçede hapşurdu inşallah bizimkilere geçmez dedi. Bir süre sonra kedimde belirti verdi ve çok ağır geçirdi. Kardeşine bulaşmadı sandık ama o da 2 hafta sonra belirti verdi. Onun bağışıklığı daha yüksek olduğu için sadece sizin kedi gibi daha uzun uyudu ve arada hapşurdu. Boğazları ağrıdığı için mi burunları tıkalı olduğu için mi artık biri hiç mama yemez olmuştu diğer kedimizde ise sadece hafif iştahsızlık oldu. Sizin kedi de kedi nezlesi virüsü kapmış olabilir diye düşünüyorum ama sizi yanıltmak istemem. Bu sadece düşünebileceğiniz bir ihtimal. Şimdi siz karma aşının ilk dozunu yaptırmışsınız anladığım kadarıyla o yüzden kan testi yaparsa hem korona hem gençlik hastalığı pozitif çıkabilir. Bu yüzden çoğu veteriner kediye yanlış teşhis koyabiliyor. Oysa ki aşıdan dolayı pozitif görünüyorlar. Ben olsam bir bağışıklık güçlendirici serum taktırırdım maddi durumunuz için sorun değilse.

muhallebi

Yarın erken saatte gidip nezle ihtimalini de değerlendirmesini söyleyeceğim. Kabız ihtimalini de düşünüyorum küçük ve ince kakalar vardı kumunu temizledim az önce. Normalde kakası çok daha fazla ve kalın olurdu. Ama kabız olsa bu kadar halsiz ve uykulu olur mu onu bilemiyorum

Palyaco

Genellikle 4 aylıkken diş değiştirme bizim 4 aylıkken 2 dışı düşmüş yerine yenisi çıkmıştı 1 hafta pek keyfi yoktu

Anonymus985465

Kafasını salladığını yazmışsınız. Orta kulak iltihabı olabilir mi?
Acil şifalar

muhallebi

Akşam geldik veterinerden genel bir muayene yaptı ateşi, kabızlığı veya enfeksiyon belirtisi görmedim dedi. Antibiyotik ve ağrı kesici ateş düşürücü yaptı. Yarın yine görmek istedi Badem'i. Şuan için keyfi daha iyi düne göre çok daha iyi. Yanımda öğle vakti geldi mırıl mırıl uyudu. Bakalım yani genel bir teşhis koyamadı bir sorunu olduğunu düşünmüyor veteriner

muhallebi

Güncelleme: şuan yine uykulu ve keyifsiz sürekli esniyor nefes almak için esneme hareketleri de yapıyor. Nedenini bilemiyorum yarınki kontrolde veterinere söyleyeceğim sürekli esneyerek nefes almaya çalıştığını

muhallebi

Güncelleme: şuan yine uykulu ve keyifsiz sürekli esniyor nefes almak için esneme hareketleri de yapıyor. Nedenini bilemiyorum yarınki kontrolde veterinere söyleyeceğim sürekli esneyerek nefes almaya çalıştığını