Kedim Sinek Yedi Hastalanir Mi

Sercios

Kedim odaya girdigimde sinekle oynuyordu alacaken agzina atigiyla yedi acaba hastalanir mi veterinerr goturmeme gerek var mi

14 CEVAP

Alpse

Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz ya fare yiyen bir hayvan sinekte yer böcekte yer anlamıyorum sorduğunuz soruları... yada hayatınızda hiç hayvan görmediniz...

KedimVar

Alpse
Merak edebilir sorabilir. Ayrıca sizin dediğinizi çoğunlukla sokakta yaşayan kediler yapıyor. Cins bir kedi (özellikle Scottish fold lar) sokakta yaşayanlardan çok daha hassastır.
Sercios
Merak etmeyin. Bir şey olmaz. ;))

Alpse

Kedim var
Bu nedir ya hayvanları evcil yada sokak diye ayırmak insanları aşağı yukarı tabaka diye ayırmaya benzer biz eskiden köpeğe yal kemik ve tavuk haşlar verirdik köpek iyi olsun diye kedimize evdeki yemeklerden verirdik hayvanları eve hapsedip bu ev bu sokak demezdik hayvan dışarı çıkaracaksın ot yiyecek ayakları toprağa basacak herşeyi görecek herşeyi bilecek şimdi bu iş çocukları evde tutup aman çocuğum mikrop kapmasın demeye benzer her hayvanın mikrobada ihtiyacı var bağışıklık için...

Anonymus827062

Ahhh alp nerede o eski günler... Aynen cocukken beslediğimiz kedi köpekler hep bu sekilde buyurdu. Benim kedilerim vardı çocukken kopegimde. Hiçbiri ne mama gördü ne veteriner ne de aşı. Buyumediler mi ya da sağlıksız mi kaldılar hayır! Cok çok daha iyilerdi. Şimdi ise bir kuru mamaya hapsediyoruz. Bir çok içeriğini bilmediğimiz iğneleri enjekte ettirip duruyoruz. En ufak bir mikropta hayvan yerde kalkamıyor. Hep söylediğim su var. Hayvanlar uğruna var olan yaşantı biciminizden vazgecmeyin! Onlar her daim bulundukları ortama uyar zaten... Abarta abarta hayvan beslemekten de soguyacagiz psikolojimizi de alt üst edeceğiz:)

slifer

protein işte ne güzel :)

Anonymus827062

Hayır bişey olmaz:)

Anonymus827062

Aslında yemeyecekti öldürüp birakacakti ama sen onu urkuttugun için yuttu. Benimkilerde yakalar öldürür ve bırakır.

kediminnos

Nolucak benimki bocekleri falan yiyor arada baya da seviyor:) tutamazsin ki

Benim1kedimvar

Benim kedim de sinek yiyor . ilk yediginde Ben de Tedirgin olmuştum veterinerleri Arayıp sordum hiçbir zararının olmayacağını söylediler Hatta böcek yerse falan da Umursama dediler ama evimizde zaten böcek olmuyor Ve sanırım böcek olursa tabii ki de umursuyacağım sinek yemesinin hiçbir zararı olmadı şu ana kadar sadece bir kere yediğinde kusup geri çıkarmıştı yakalayabiliyorsam yakalayıp atıyorum ama canlısınyla oynamasına izin veriyorum çünkü enerjisine atıyor en azından .öldürdüğü zaman yemesin diye alıp atıyorum mutlaka görmediğim oluyordur birkaç kere de yakalayamadığım oldu yiyor hiçbir zararı olmadı

Sercios

Yav kardesim yemesine bisey demiyorum hastalikliysa midesini kurt birakirsa diye tedirgin oldum

Cotontzu_Siri

birşey olmaz

Sercios

Saolun cevaplariniz için

Alpse

Yakında insanlar köpeğini kedisini alıp psikoloğa gidecekler terapi için neredeyse arkadaşlar insanlar ölüyor şimdi bir tartışma açacağım Türk kızılayına kan ver olcay katılım bekliyorum...

KedimVar

Fark ettiyseniz sokak kedileri ve cins kediler diye ayrım yapmadım. SOKAKTA YAŞAYANLAR ve cins kediler diye ayırdım. Bu SOKAKTA YAŞAYANLAR grubuna sokakta yaşayan cins kediler de giriyor.