Kedi Aknesi

Fatmacakir

Kedimde kedi aknesi başladı. Ama aşı yaptırmak istemiyorum yeni aşı oldu. Başka bir yolu var mı ?

10 CEVAP

simbakedi

kedi aknesine zaten asi yapilmiyor. dr animal ile her gun 2 (imkaniniz varsa 3 kere) defa silerseniz azalacaktir. biz de bu sorunla bir sure ugrastik, dr animal cok iyi geldi. sirkeli su da oneriliyor ama bizde ise yaramadi, kedim kokusundan dolayi cok yanasmadi da zaten. dr animal ile duzenli silince gecti hemen. cok amacli bir urun zaten kedinizin her yeri icin kullanabilirsiniz (agiz ici ve gozleri de dahil). akne disinda da evinizde bulunmasi gereken bir urun kesinlikle

Palyaco

Dr animal health hergun silin en iyi ilacı kedi aknesinin

Fatmacakir

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için deneyeceğim umarım yayılmadan geçer..

Fatmacakir

Arkadaşlar bir sorum daha olacak bu konuyla alakalı. Kedimin mama kapları plastikti ve internette plastik kapların akneye yol açtığını okudum. Zaten akneden önce de değiştirmeyi düşünüyordum sağlıksız olduğu için. Sizece porselen mi daha sağlıklı olur yoksa çelik mi ? Çelik mama kabı ikili ve yerden 8 cm yükseklikte bir ahşabın içerisinde. Yerden yüksek olması ortopedik olarak daha mı iyidir yoksa düz porselen kase mi almalıyım. Şimdiden teşekkürler :))

NorthNight

Akne konusunda söylenenlere katılıyorum.
Mama kabı konusunda porselen tercih etmenizi öneririm. Çelik olarak sunulanların çoğunluğu kaliteli çelik değil içerisinde başka metal karışık oluyor. Zamanla kararma vs görülebiliyor. Porselenler veya seramikler daha sağlıklı bence. Ben a101 den seramik kase almıştım onu kullanıyorum. Tanesi 6lira civarındaydı. Evinizde kullanmadığınız çorba kasesi falanda işinizi görür. Mama kabı adı altında satılanlar gereksiz pahalı oluyor.

Palyaco

Porselen en iyisi porselen kullanin

Fatmacakir

Evet ne yazık kı adı mama kabı olduğu an fiyatlar iki katına çıkıyor. Evde uygun porselen bir kap olup olmadığına bakacağım çok teşekkürler ilginiz için :)

emirhanyenice

aynı sorun benim kedimde de var ve benim kullandığım dr animal alın gazlı beze sıkın ve çitilermiş gibi silin günde 2-3 kez 2 3 günde yok uluyor

cat_expert

Porselen/seramik kap ile değişim yapın ve hergün 2 kez sirkeli su ve pamuk ile çenesini silin 1 haftada farkı göreceksiniz.

Bizde aylarca akne ile mücadele ettik, mama kaplarımız sözde paslanmaz çelikti ama internette satılan ucuz paslanmaz çelik kaplar gerçekte paslanmaz çelik değil kaplama imiş bu kaplar hijyenik olmadığından akne oluşumunu arttırıyor. Tüm mama ve su kaplarını evde kullandığımız porselen kaplarla değiştirdik sirkeli su ve pamuk ile günde 2 kez biraz bastırarak çenesinin altını sildik ve 1 haftada akne kayboldu uzun süredir de tekrar etmedi.

Fatmacakir

Bugün silmeye başladık sirkeli su ile. Rahatsız oluyor bayağı ama onun sağlığı için napalım. Mama kaplarını da değiştirdim. İnşallah geçer ve tekrarlamaz çok teşekkürler