Dişi Kediniz Kaç Kg?

latte9

Dişi kediler daha küçük minyon doğrumu

16 CEVAP

CapKek

1 yasında 4,550 şuan 32 gunluk hamile

Gimlihanim

1 yaşında 3,5 kg yaklaşık. Sanırım dişi kedilerde 3-4 kg normal oluyor. 4-5 kg kilolu. 5 ve üstü obez. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Eness68

bizim ki yaklaşık 3kg ve 1 yaşına giricek az kaldı..veteriner normal demişti

Esraesngl

2buçuk yaşında 4 kilo

syuhel

1 kilo 4 kiloya yakın. Ama doktor normal ve iyi dedim boyu uzun bir kedi

syuhel

1 yaşında diyecektim kilo yazmışım yanlışikla

CalicoMia

3 yaşına girecek 4 kilo

Palyaco

Dışı kedilerde ideal kilo 1 yaşındakiler için 3kg

Lils

1.5 yaşında dişi kısır 3.7 kilo

limis

4 yaşında 4700 civarı kilosu

Trifane

5 yaşında 4.5 kg benimki. Bu sira kilo aldı. 4.200 e çekmemiz lazım. Kısır qyrica

NorthNight

1,5 yaşını geçti 3,7 kg. 10 kasımda kısırlaştırıldı sonrasında 700gr aldı 2 ayda.

aslihan_e

Hayır daha küçük minyon olmak zorunda değil. Kedinin yapısı, genetiği ile ilgili. Hafif bir göbek çıkıntısı varsa ideal, hiç göbeği yoksa zayıf, göbeği içine göçmüşse çok zayıf, hamile gibi göbeği varsa kilolu kabul edilebilir. Kedinin kemik yapısına, boyuna, yaşına bakmadan kilo karşılaştırması yapmak doğru değil ama yetişkin sağlıklı bir kedi en azından 3,5-4 kilo olur, en fazla da 5 o da çok iriyse. Tabi daha iri cinsler de var. Yetişkin derken kediler 2 yaşında tam yetişkin olurlar. 9 aylık kedi yetişkin gibi görünse de tam yetişkin kediye göre daha az kiloda olması gerekir, 4 - 4,5 kilo falan çıkarsa kilosu fazla sayılabilir. Dişi olup iri, erkek olup minyon olabilir. Bacak uzunluğundan, bacaklarının incelik kalınlığından, pati ve kafa büyüklüğünden minyon olup olmadığını anlarsınız.

theyusra

5 kilo koca biz kız benim çocuğum 🥺

buketguven

Arkadaşlar merhaba,
Benim size bir sorum olacak, kedim 7 ay bir haftalık kilosu 2400 dü. İllaki öyle çok kilo alsın derdim yok fakat hiç kızgınlık yaşamadan kısırlaştırmak istediğim için 2500 kilo ve üstü olması gerekiyormuş. İştahı çok versem herseyi yiyecek kızım fakat royal canin kullanıyordum bir çay bardağı anca yiyordu iki haftadır proplan ve royal canini karıştırıyorum. SAnki daha fazla yemeye başladı, ayrıca bazen somon yağı veriyorum. Siz kısırlaştırma zamanında böyle bisey yaşamış mıydınız?