Eklem Hastalığı

Arkadaşlar merhaba
Kedim 10 aylık fold kedi kulakları 4 numara yani yapışık degil
Baba british anne fold
Bu zamana kadar bussuru yavrusu olmuş annenin ve çocuklarında hiç bir rahatsızlık olmamis
Gelelim benim kızıma yaklaşık 1 2 aydır patilerinden birini sag sol farketmiyor kaldırıyor dururken özellikle
kizana girdikten sonra tekrarlamaya başladı hopluyor zıplıyor koşuyor elleyince çekmiyor oynatiyorum patileri çekmiyor veterinere götürdüm eklem rahatsızlığı için bir belirti yok gereksiz röntgen çekmeyelim dedi
Glikozomin takviseyi verdim bu aralar verme fazlası eklemlerde sıvı birikmesi yapabilir dedi
Kizana girdiği için dikkat çekme amacıyla yapabilir diye düşünüyorum
Bizi görünce yapıyor cunku
Yada rahatsızlığı olan kedi masaya çıkıp zıplayıp inebilir mi surekli

12 CEVAP

gece18

Kedi cinsinizle alakalı uzun uzun cok yazdım. Bu kedi cinsleri durduk yerde bile eklem agrıları ceken hayvanlardır. Az cok anlarsınız kuyruklarını hareket etmek bile onlar icin iskence. Kuyruk hayvanın ruhunu, ne dedigini, iletisim kurdugunu gösteren bir eylemdir. Düsünün bu kedi türü kuyrugunu oynatırken bile acı cekiyor. Bunları uslu diye sahiplenenlerin akıllarından süpheleniyorum. Uslu degiller acı cekiyorlar. Ne diyecegimi bilemiyorum artık. Gecmis olsun.

Inanin o kadar hasret kaldıkki saygıyla sevgiyle konusmaya
Ben teşekkür ederim asıl size
Yakında gideceğiz rontgen çektirmeye bakalım ne dicek veteriner
3 ayrı yere gösterdim hiçbiri çekmedi Bu arada bi belirti yok için rahat olsun dediler 😊 ama bu sefer ısrar edicem

Fistikliokum

@merveGundogdu merhabalar benim de fold bir kedim var doktorumuz su an kedinizde bir sorun gorunmuyor ama bu cinsler maalesef bu hastaligi her turlu tasiyor dedi, sonrasinda klinikte o esnada bulunan prof ile görüşme sansimiz oldu ve uzun uzun bu rahatsizligi bize anlatti. şöyle ki bu supheyle yasamaktansa kesinlikle rontgen cekilmeli dedi ve çektirdik. ve evet eklem rahatsizligi oldugu kesinlesti. benim kedim 5aylik henüz, evet hoplayip zipliyor ama ilerisi için onlem almak gerekli, bu arada fold larin üretimi yasaklanmadigi surece biz insanoglu bu cinsleri talep etmeye devam ederiz. kimse duyar kasmasin sen almazsan ben almazsam kimse uretmez mantigina inanmiyorum cunku, sen almazsan ben almazsam illaki baskasi alir uretimine devam edildigi surece. en azindan onu cok sevecek, her turlu tedavisiyle ilgilenecek, ona deger veren, onu evlat gibi goren aileler sahiplensin. cok gecmis olsun bu arada umarim sorunu yoktur.

dogakaradag

Yani maalesef hasta olmama ihtimali yok. Röntgen çektirin ne kadar kötü durumda olduğunu görmek için ama emin olun ki her türlü acı çekiyor. sadece çektiği acının az mı fazla mı olduğunu öğrenebilirsiniz. geçmiş olsun.

Kuyruk hareketlerinde sorun yok kuyrugu uzun normal tekir gibi ayrıca çok da uslu bir kedi değil az önce mutfak tezgahınin ordaki pencereden bakıyordu dışarıya
Dediğim gibi bizi görünce yapıyor sanki nazlaniyor gibi geldi bana
Benim gibi bu tür bir sorunla karşılaşan varmi diye merak ediyorum
Sonuçta dik kulak olan straitgh kedi de alsam genden dolayı bu hastalık olabilecek saf british bulmak zor
Tekir kedi neden sahiplenmedin diye sorcak olursan oğlum illa gri renk olcak diye ısrar etti onun için bana kalsa sarman alırdım sokaktan
Bazen istediğimiz gibi olmuyor malesef

gece18

Yanıtlarım kırıcı olduysa eger özür dilerim amacım asla üzmek kırmak değildi. Tekrar özür dilerim. Elinizden geleni yapacağınızdan şüphem yok. Umarım hiçbir sıkıntısı yoktur. Gelişmeleri haberdar ederseniz sevinirim. Sevgiler.

simbakedi

ayrica sorun kizginligi ile alakaliysa da kan tahlili yaptirip en kisa zamanda kisirlastirmanizi oneririm. disi kediler ne kadar kizginliga girerse o kadar risk artiyor. kedi rahatsiz oldugu icin bunu belli ediyor bile olabilir. kan tahlillerinde sorun yoksa ve kilosu yeterliyse ilk isiniz bu olsun derim

gece18

Kediler çok gizemli varlıklardır tek bir hareketinden bile çok anlam çıkarabiliriz. Keza hastalıklarıda gizemlidir çoğu hastalığın nedeni bilinmiyor ve tedavisi neredeyse yok. O yüzden kedi cinsiniz ile alakalı keskin konusamıyorum. Tek bildiğim acı çektikleri. Zaten eklem rahatsızlıklarıyla ün salmış kediler bunlar. Vardır elbet bu sorunlarla karsılasanlar umarım yardımcı olurlar. Benim düsüncem röntgen cekilmesi yönünde. Cünkü bu kedilerle alakalı okudugum bazı makale türlerinde belirti dahi göstermeyen kedilerin eklem resimleri şoka ugratmıstı beni. Eğer varsa fakülte veterinerinede götürebilirsiniz. Umarım bir şeyi yoktur.

Asla fold kedi almam deyip nasıl bir anda kendimi böyle bir duruma soktum bilemedim ne eşim ne de oglum sarman almama izin vermedi.artik evde bir can olsun diye kızım daisy bizim oldu.en kısa zamanda rontgen cekinecegiz. Bu arada yururken topallamiyor sadece dururken herhangi bir ayağını kaldırıyor bazen o da her zaman degil
Veteriner 2 kere baktı biseyi yok dedi eğer sorun olsa elletmez bağırır dedi kasları gayet güçlü dedi
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim
Kızım bnm icin o kadar kiymetli ki birsey olcak die yazarken bile ağlıyorum
O yuzden kırıcı cevap verildiğinde daha da üzülüyorum

Palyaco

Bende bir fold sahibiyim baba british anne scotish oynuyor zıplıyor ve kuyruğu uzunsa bir sorun yok deyil aslında hafif sorunlu oluyorlar diğer fold fold ciflesmesi daha kötü kuyruğu uzun hareketli olanlar yavaş ağrı çekiyor burda glukozaminden daha önemlisi kolojen takviyesi kolojen daha önemli bilginize

Palyaco

On ayaklarına dikkat edin birlesikse eklem sorunu yok demektir ama hafif ayriksa düz durduğunda sorun başlangıcına girmiş demektir kolojen dr natures glukozamin kolojen meo ton balıklı deniz tarakli sıvı puding glukozamin kolojen içeriyor brit care dental kolojen içeriyor

simbakedi

eklem rahatsizligindan bagimsiz oyunculuk da olabilir baska sorunu da. bizimki de boyle yapiyordu bir goturduk lenfleri sismis, eve geldigimizde kesti bu davranisini. bir sey anlatmaya calisiyor da olabilir yani. eklemleri ile de alakli olabilir yinr de her seye ragmen belli olmaz
oglunuza sokaktan can kurtarmanin ne kdar onemli oldugunu anlatsaydiniz keske. babam da gri kedi diye tutturdu ama eve cirkin bi sarman getirdim mesela. yapacak bir sey yok artik evinizdeki kediye en iyi sekilde bakmak zorundasiniz zaten imkanlariniz dahilinde. umarim bu aciyi en az seviyede ve en kisa surede yasar. cok gecmis olsun