Kedilerimden Biri Doymuyor Gibi

Mustafa245

Hocalarım 3 kedim var fakat 1 tanesi verdiğim mama miktarından doymuyor gibi. Tekila 5 aylik ve 3 kilo bugüne kadar hep serbest besledim son 2 haftadır verilen ölçüye göre besliyorum. Normalde acana pasifica mamasindan gunluk 60 gram yemesi gerekiyor. Fakat ben 75 veya 70 gram koyuyorum fakat mama kabının orada dolaşıp ağlıyor. Ne yapmam lazım?

3 CEVAP

Ooer

Daha önceden serbest beslediğiniz için doyana kadar yemeye alışmıştır bu bir alışkanlık olmuş olabilir.Zaman geçtikçe alışacaktır.Bu süre içerisinde kilo vermesi normaldir.

Ooer

Daha önceden serbest beslediğiniz için doyana kadar yemeye alışmıştır bu bir alışkanlık olmuş olabilir.Zaman geçtikçe alışacaktır.Bu süre içerisinde kilo vermesi normaldir.

blue_hpood

ben kısırlaştırdıktan sonra daima ölçülü vermeye başladım fakat aylar geçti, ben bu kediyi doyuramıyorum. sanırım bazı kediler doyumsuz.