Kedimin Çeşmeden Su İçmesi Sağlığını Etkiler Mi?

tugbaerbay

Kendi kabından su içmiyor.suyunu hep tazeliyoruz ve su kabını temizliyoruz. Lakin banyonun çeşmesinden damlayan suları içmekten keyif alıyor.
Bu durum onun için bi tehlike yaratır mı?

10 CEVAP

KedimVar

Benim kedim de hep Çeşmeden içmek istiyor. Damlayan suları yalıyor. Ama bir sorun olmuyor merak etmeyin. :))

Cotontzu_Siri

Sizin çeşmeden su içmenizle aynı şey sayılır

SelinTuksal

yani ben pimpirikliyim sanıyordum da... pimpiirk konusunda siz baya iyiymişsiniz :D nolabilirki Allah aşkına sokaktaki kediler pis sular içip yaşıyorlar hiç de birşey olmuyor. o musluktan mı bişey olacak.

Merloli

Kediler zaten akan yerlerden su içmeye bayılırlar hatta onlar için yapılmış özel kaplar var bir sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Yampirik

Çeşmeden su içmesi kedinizde sorun yaratmaz rahat olun ve merlolinin dediği gibi su pınarı/çeşmesi var ondan da tercih edebilirsiniz :)

tugbaerbay

Kendiimiz hazır su içerken onun çeşmeden akan suyu içmesine gönlüm razı olmuyo :) ondan gerildim biraz. Bi yerde yanlış mı yapıyoruz diye sormaktan alamadım kendimi :)

tugbaerbay

Kendiimiz hazır su içerken onun çeşmeden akan suyu içmesine gönlüm razı olmuyo :) ondan gerildim biraz. Bi yerde yanlış mı yapıyoruz diye sormaktan alamadım kendimi :)

Doggylove

Evet zararlı o yüzden su pınarı alın emin olun çeşmeyi bırakacak ona yonelecek

Anonymus827062

Evet yaratır anında öldürür! Tövbe tövbe:) mübarek insan cesmeden akan su kanalizasyondan mi geliyor? Günlük kullandığımız hatta bir çoğumuzun içtiği sudan bahsediyoruz. Bazen öylesine saçma sapan şeylerden evhamlaniyorsunuz ki gerçekten gereksiz. Rahat bırakın cani nasıl isterse öyle davransın. Benimkiler bırakın damlayan cesmeyi, akan cesmeden içiyorlar ve özellikle actiriyorlar. Elimi dahi yıkarken itiyorlar su içmek için...

dollfacepersian

Çeşme suyunuz benim yaşadığım şehirdeki gibi insan tüketimine uygun değilse ve meyve yıkarken bile kullanılmaması gerekiyorsa zararlı olabilir. Bunun dışında insan tüketimine uygun ise sorun olacağını düşünmüyorum