N&D Düsük Tahıllı Somonlu Kısır Kedi Maması

Jean

Arkadaşlar 1 yila yakin bir süredir kedim bu mamayi kullanuyor. N&D mama sonrasi kedilerinin kopeklerinin idrar yolu problemleri yasadigini söyleyeler var, burada denk geliyorum. Bu durum beni tedirgin etti bayagi. icindekiler kismini simdi buraya birakacagim, anlayan kisiler bir degerlendirme yapabilir mi? sag olun simdiden.

*kurutulmuş somon balığı proteini (%24), somon balığı (%18), kılçıksız buğday (%10), yulaf (%10), kurutulmuş tavuk proteini, kurutulmuş yumurta, kurutulmuş pancar küspesi, tavuk yağı, balık yağı (somon balığı), kurutulmuş yonca, kurutulmuş havuç, inulin, fruktooligosakkaritler, maya ekstraktı (mannooligosakkarit kaynağı), kurutulmuş tatlı portakal (%0.5), kurutulmuş elma, kurutulmuş ıspanak, fisilyum kabukları ve tohumları (%0.3), kurutulmuş nar, kurutulmuş yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal (%0.2), aloe vera ekstraktı, glukozamin, kondroitin sülfat. Kg başına katkı maddeleri - Besin katkı maddeleri: A Vitamini 18000IU; D3 Vitamini 1200IU; E Vitamini 600mg; C Vitamini 300mg; Niasin 150mg; kalsiyum D-pantotenat 50mg; B2 Vitamini 20mg; B6 Vitamini 8.1mg; B1 Vitamini 10mg; Biyotin 1.5mg; Folik asit 1.5mg; B12 Vitamini 0.1mg; kolin klorür 2800mg; Beta-karoten 1.5mg; çinko (metiyonin hidroksi analoğunun çinko şelatı): 163.80mg; manganez (metiyonin hidroksi analoğunun mangan şelatı): 64.60mg; demir [glisin (II) hidratın demir şelatı]: 58.30mg; bakır (metiyonin hidroksi analoğunun bakır şelatı): 15.80mg; DL – Metiyonin, teknik olarak saf 5000mg; Taurin 5000mg; L-Karnitin 400mg.

Ham protein %38.00; Ham yağlar %10.00; Ham lifler %5.50; Nem %8.00; Ham kül %8.30; Kalsiyum %1.10; Fosfor %0.90; Magnezyum %0.08; Omega-6 %1.80; Omega-3 %0.55; DHA %0.25; EPA %0.15; Glukozamin 1200mg/kg; Kondroitin sülfat 900mg/kg.

5 CEVAP

Palyaco

Nd tahıllı mamalarda sorun olmuyor tahilsiz mamalarda sorun oluyor ilerde burda cok problem yaşayan vardı en kedilerinde yüksek protein e karşıyım

izmirle

Bir kediye yarayan mama bir başka kedide aynı etkiyi göstermeyebiliyor. Ben şu anda exclusion kitten kullanıyorum herhangi bir sorun yok sizde nd yerine exclusion kısır çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz.

Jean

guncel

bernac

Nd nin bütün çeşitlerini kısır erkek kedime kullandım idral sorunu için kızılcık serisi balkabağı tahılsız seriye kadar ama tahılsız seride ishalde başlıyordu tam düzeliyor ya idral yada ishali yeniliyor bende nd tamamen kestim tahılsızınıda uzun süre kullandığım için ara ara yaşadığımız bir sorun olmasından dolayı Rc sterilised sensebile arasında dönüşümlü kullanıyorum çok şükür uzun süredir sorun yaşamadık her kedi bir değil ama kısır erkek ve kılosu olan kedılerin olma ihtimali daha yüksek oluyor.

SudeFarmina

Merhaba, birçok sağlık problemi temelinde farklı kaynaklar bulundurmaktadır. Özellikle kedilerde az su tüketmelerine bağlı olarak üriner sistem problemlerine yatkınlık genetik olarak görülebilmektedir. Natural & Delicious (N&D) ürün skalamız başta olmak üzere bütün ürün yelpazemizde, aynı zamanda insan gıdasında da kullanılabilen ham maddeleri seçerek GDO'suz mamalar üretmekteyiz. Ürünlerimizde hayvansal protein kaynakları ise tüy ve düşük kalitedeki bölümler değil direkt et kullanılarak üretilmektedir. Uzman ekip tarafından uzun araştırmalar ve incelemeler sonucunda formulize edilen ürünlerimizde bulunan protein miktarı, takviyeler vb., patili dostlarınızın ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Doğruluğu bilimsel veriye dayalı olmayan bilgilerle yetinmeyip patili dostunuzun beslenmesi hakkında doğru bilgi edinmek ve doğru mama seçimi gerçekleştirebilmek için Farmina web sitemizi bit.ly/3kMAmPT linkine tıklayarak ziyaret edebilir ve ÜCRETSİZ beslenme danışmanlığı alabilirsiniz.