Aşı Yerinde Sert Beze

Elfs361

Merhaba kedim 1 ay once kuduz aşisi oldu..herhangi bir problem yasamadik...ancak 3-4 gun once kalca tarafinda yani aşınin yapildigi yerde cevizden daha kucuk sert yuvarlak bir kitle farkettim...veterinerimiz ozellikle kuduz asisindan sonra olabilecegini hergun ovalamamizi kendiliginden yok olacagini soyledi...boyle bir durum yasayan oldu mu??? Olduysa nasıl gecti?? Bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim...bu arada bu beze gibi sert ve acisi yok..

10 CEVAP

Palyaco

Ovalayin o bölgeyi kuduz asisinda oluyor ama geçiyor masaj yapın o bölgeye hafif hafif

Mehmetneroo

Nero da da olmuştu sebebi ise kedinin rahat durmaması ama farklı bir şey de olabilir en iyisini veteriner bilir eğer içiniz hala rahat değilse başka veteriner kliniğine de götürebilirsiniz

Elfs361

Aslinda 3 ayri veterineri arayip sordum...3ude ayni seyi soyledi..siz gecmesi icin herhangi birsey yaptiniz mi??ne kadar zamanda gecti??

Gimlihanim

Kızımda ve bir yakınımızın kedisinde de kuduz aşısı sonrası olmuştu. İkisi de kendiliğinden geçti bir süre sonra. Yavaş yavaş küçülerek kayboluyorlar. Biz yine de muayene ettirmiştik. Bence siz de bir gösterin ne olur ne olmaz. Geçmiş olsun 🙏🏻

Mehmetneroo

O bölgeyi hafif hafif ovalamak gerekiyormus ama ben korkumdan yapamadım bizimki 2 ay içinde geçmişti

Elfs361

Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin🙏

Venusselin

bizim kedide aşı tümörü oluşmuştu kansere döndü. çok dikkat edip kontrol götürün geçmezse.

Aynı şey bizde de olmuştu bir gün severken bir sivrilik geldi elime vücudundan. hiç aşıyı düşünmeden hemen alıp götürdüm. kuduz aşısı yapmıştık geçen değil mi ondandır, ovala her gün yakaladıkça masaj yap dedi hekimimiz. Bir süre sonra kayboldu endişelenmeyin.

Seymak9

Benim kedimde de kuduz aşısı sonrası oluştu. Veterinerim hergün masaj yapmamı önerdi. 1-2 hafta içinde kayboldu.

Minikmuezza

Benimkindede oldu ama orasi kabuk sekkinde dustu ve birdaha tiy cikmadi oradan orasi bozuk para buyuklugunde kel