Bu Mantar Mı?

Cerezler

Bi kaç gündür kedimin burnunda önce şişlik oluştu sonra da böyle oldu. Corona pozitif olduğum için karantinadayım ve götüremiyorum veterinere. Sizce bu mantar mı? Ne iyi gelir yardımcı olursanız sevinirim.

6 CEVAP

Merhabalar, mantardan ziyade bir yere çarpmış gibi görünüyor. Başka bir kediniz varsa o yapmis olabilir bence ya da disari cikiyorsa oyun oynarken vs bir sey olmus olabilir. Umarım bir an once iyileşir :)

Aysegzm

Evet mantar. Benim kedimde de oluşmuştu burnu ve vücudunda. Bir süre sonra kollarına yayılıyor yüzünü eliyle temizlediği için. Veterinere gösterin bence. Veteriner bize batikon ve mantar kremi (fisfis da olur) vermişti. Sabah akşam uyguladik. Bir aya kadar geçti. Bağışıklık sisteminin zayıf olması da etkiliyor Muş. Birde nemli ortamda bulunmasın kedi. Geçmiş olsun

Siyamask

Sanki bir yere çarpmış gibi görünüyor. Veteriner hekimler bile bir bakarak mantar olup olmadığına karar veremez. Woodlamb ile bakılması lazım. Mantar tedavisinde kortizon kullanıyor. Bence kesin teşhis ile bir tedavi uygulayın. Geçmiş olsunn

Esraesngl

Veteriner özel ışıkla bakiyor. Eger mantarsa yayilmadan önlem alirsin en yakin zamanda veterinere gitmelisin bence

Cerezler

Teşekkür ederim en kısa zamanda götüreceğim.

emirhanyenice

dr animal kullanın iyi geliyor