Kedi Tarağı Seçimii

bellaarthi

arkadaşlar kedim ankara-tekir melezi dişi şu an 6 aylık ince uçlu mu yoksa kalın uçlu mu tarak seçmeliyim nasıl tarak seçmeliyim yardım eder misiniz

14 CEVAP

Palyaco

Birçok tarak denedim en sevdiği kedimin eldiven olanı

bellaarthi

GÜNCELLL

fcylan

Benim kedimde Ankara kedisi, ince uçlu tarak kullanıyoruz. Bizimki seviyor, tüylerni de topluyor. Ama çok tüy dökme sorunu da yok, eğer çok tüy döküyorsa alternatif başka (Furminator gibi) taraklar olabilir.

bellaarthi

fcylan ince uçlu plastik bizim taraklarımızdan olabilir mi melez ama benimki

bellaarthi

palyaco o çok toplamıyo tüu

emirhanyenice

en çok sevdiğim eldiven ve en sağlıklısı

NorthNight

Topuz tarağı diye geçen saç fırçalarınsan kullanıyorum çok memnunum. Fiyat olarakta çok uygun oluyor.

bellaarthi

eldivenler çok işe yaramıyor sanırım

bellaarthi

ama sizin scotish cinsi kedinizin tüyü kısa

fcylan

Ben aynı tarağı kullanmamak için almıştım evladıma, 20 tl gibi bir fiyata işimi görüyor, evdeki taraklarda iş görebilir bence. Eldiveni de var fakat ben eldivenden çok memnun kalamadım.

bellaarthi

aslında şuan tüyleri çok uzun değil ama alsam mı bilemedim of çok kararsızım

Gimlihanim

Furminator çok beğeniliyor. Ama ben kedilerin canını acıttığını düşünüyorum. Kızım hiç sevmiyor onunla taranmayı. İnce tel uçlu olanlar daha mantıklı tabi koruması olmalı mutlaka uçlarında. Pet zoom un tarağı epey beğeniliyor. Bir de fırça şeklinde olanlar var. Onları genelde seviyorlar. Eldivenden memnun kalan var, memnun kalmayan var. Biz daha denemedik. Sipariş verdim gelince deneyeceğiz inşallah.

eldiven güzel tüy topluyor fakat bizim oğlan nefret ediyor ondan 3 dakika taratır daha sonra eldiveni dövüyor
eski tarağımla denedim onu da çok seviyor fakat 0 tüy toplama bu yüzden masaj yapsın diye arada onunla tarıyorum

Fdmnrtmbl

İnce uçlu taraklar daha iyi tüy toplar ama bazı tarkların uçları keskin oluyor bu tür tataklar bastırıldığı zaman hayvanda çiziklere sebep olabiliyor buna dikkat etmek gerek