Virbac Mama

ezginalci

Anket

ND
(2 oy)
Virbac
(12 oy)
Acana
(7 oy)
Toplam (21 oy)

Veterinerim protein miktarının fazlalığından dolayı Virbac öneriyor fakat dolaştığım sitelerde içeriğindeki et yüzdesi yazmıyor. Kullanan varsa memnun musunuz? Herhangi bir sorun yaşadınız mı ve güncel fiyat bilgisi verebilir misiniz? Bir de ND, Acana gibi mamalarla karşılaştırdığımızda tercih etmeli miyiz?

9 CEVAP

Palyaco

En iyi mama sadece veterinerlerde satılıyor en son 300 almıştım şimdi baya artmıştır 8 ay oldu alalı

simbakedi

ben anlamıyorum veterinerinizin neden önerdiğini. evet virbac iyi bir marka ancak zaten onların mentalitesi de yüksek protein düşük karbonhidrat. aralarında en düşük proteinli olanı acana. protein oranı kediye zarar vermez, sizinki de böyle diyip %44 protein oranlı mama öneriyor. virbac mamaya diyecek laf yok, 14-20 yaşlarında kedisi olan biriyle konuştum virbac üzerine mama koyduğunu söylemedi. et oranı vs ne olursa olsun çoğu kediye iyi geliyor sanırım. imkanınız varsa kesinlikle alın. kilosu 100tlydi yılbaşından önce. zamlanması olası. bu arada başka veterinerlerde başka fiyatlar olabilir araştırın derim. özellikle sizin kendi veterinerinizden almanızı önermem, bence para tuzağı gibi geldi çünkü virbac sadece veterinerlerde satılan bir mama.
acanaya gelirsek, herkes kısır kediler için almayın dese de benim en güvendiğim marka. pacificayı 2 paket kullandık ve çok memnunduk, fiyatı artmasa değiştirmeyi düşünmüyordum. bütün oranlar zaten aafco'ya uygun. önemli olan kediye iyi gelip gelmemesi. acana ve virbacın karbonhidrat oranları gerçekten düşük, kediye en zarar veren şey de karbonhidrattır. yüksek proteinli mama önermeyenler %30-40 arası karbonhidratlı mama kullanıyorlar. veteriner serisi bir mamanın amacı karbonhidratı düşürmekse burada bir yanlış aramak lazım :D eğer şu an tahılsız mama kullanıyorsanız ve imkanınız varsa bir süre acanayı ve aromalarını deneyin derim. sonrasında virbaca geçebilirsiniz dilerseniz. onda tahıl olduğu için vazgeçtiğinizde tahılsız mamaya geçmeniz daha zor olabilir.
nd'ye gelirsek de ben kittenı kullandım ve çok memnundum. ancak tahılsızda herkes şikayet var diyor. ben şikayetlere göre mama seçen biri değilim hangi mamanın hangi kediye nasıl etki edeceği belli olmuyor. rotasyonlu kullandıktan sonra 3 marka da birbirinden iyi bence. bunların yanına tahıllı olarak mera ve natures variety de eklenebilir

Gimlihanim

Bu protein fazlalığı konusu gerçekten garip bir hal almaya başladı. Veterinerlerden böyle yorumlar geliyor birçok kişi yazıyor bunu. Ancak önerilen mamaların protein oranı daha fazla. Bu konuda yorum yapmayı çok doğru bulmuyorum. Virbac da güzel bir mama. Şans verilebilir diye düşünüyorum. Ağır gelmezse acana ve nd de güzel mamalar. Kediden kediye değişiyor etkileri. Kullanmadan yorum yapmak yanlış olur.

Lils

Virbac piyasanın en iyilerinden. Nd çok sorun yaratıyor idrar yollarında asla tavsiye etmem. Acana'da sürekli kullanılacak mama değil benim gözümde çünkü sorun yaratır gibi geliyor. Virbac en mantıklısı

izmirle

Ben virbacın üstüne mama
Tanımam sadece veterinerlerde satılır zaten her yerde bulamazsınız

AslanPati

Virbac kullananlar fiyat bilgisi paylasabilir mi ?

Policlal

Biz virbac somonlu kullanıyoruz gerçekten memnunuz. Acana mamadan geçtik. Veterinerimiz hem kendi köpeğinde hem de çevresinde nd acana gibi markaların ilerleyen zamanlarda sorun yarattığını söylemişti ki bunu başka yerlerde de okuduğum oldu. Yaklaşık 1 senedir virbac kullanıyoruz. En son 7 kg olanı 500 tlye almıştım. Kesinlikle tavsiye ederim

Harin

Acana öneririm . Bana sorarsanız hayvanın doğasına daha uygun sadece temiz suyunu ve oyun vaktini ihmal etmeyin yeter

Warriorsans

Virbac markasının mamalarının çok kaliteli olduğu söyleniyor. Deneyimlemedim yada içeriği hakkında bir fikrim yok. Ayrıca acana bence çok kaliteli ve güzel bir mama, özellikle pacifica serisini öneririm. Kedime çok çok iyi gelmişti. Şimdi de farklı bir mamayla birlikte grassland kullanıyorum ama pacifica kadar kedime iyi geldiğini düşünmüyorum