Kedi Dişi Fırçalamak

thor_agg

Kedilerimizin dişlerini fırçalamak hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerekli mi? Gerekliyse nasıl yapılmalı?

6 CEVAP

Gimlihanim

Fırçalamak şart bence de. Instagramda @hospiveteriner nasıl yapmamız gerektiği ile ilgili daha bugün bir video paylaştı. Biraz önce de ona bakıyordum güzel denk geldi. Buradan önermiş olayım.

hannnngggg

fırçalamak gerekiyor zaten bebeklik dişlerini döküp kalıcı dişleri çıktığı andan beri fırcalıyorum

Ailurophile

fırçalama konusunu ben de çok araştırdım ama zapt etmesi zor kediler için sıkıntılı ben hindistan cevizi yağı almıştım gratisten gazlı beze biraz alıp onunla temizliyorum diş fırçası denedim ama çok sıkıntılı bence bu kesinlikle daha kolay

teddybal

Ben fırçalayamıyorum, ağızlarını bile açtıramıyorum :'(

NorthNight

Gerekli, dünyanın en sakin kedisi olmasına rağmen denediğimde parmağıma tümüyle giren dişten sonra sen sağ ben selamet diyip gimcat dental ödül mamasıyla idare ettiğimiz aktivite.

Gimcat in ürününün diş tartarlarına ağız kokusuna falan iyi geldiği yazıyordu. Düzenli veriyorum severek yiyor, ama fırçalamaya elim varmıyor. 2 hafta pansuman yapmam gerekmişti bi süre tövbe ettim😅

emirhanyenice

ben bezleri var bezlleriyle zorda olsa siliyorum büyük dişlerini