Kediler İçin En Uygun Kısırlaştırma Zamanı?

outlaw

Erkek bir kedi için en uygun kısırlaştırma dönemi ne zamandır acaba?

5 CEVAP

piros

Erkek kedilerin kızgınlık dönemindeki kötü davranışları (işeme, sürekli miyavlama/bağırma gibi) hiç öğrenmemeleri için kızgınlığa girmeden önce kısırlaştırılması tavsiye ediliyor.

Erkek ve dişi için farklı.Erkeklerde vücudun şekillenmesinde testislerden salgılanan testesteron hormonunun etkisi vardır. O konuda iyi düşünmek lazım. 1 yaş uygun bir yaş olarak görüyorum. Dişilerde iste 6 ay sınır. 6 aydan sonra operasyon rahatlıkla yapılabilir.

goksu

1 yas civari, sanirim disi kedileri cekmek icin biraktiklari o keskin kokulu siviyi birakmalarini beklemek gerekiyor. Bu da erkek kedilerde genelde 1 yas civarinda oluyormus benim kedim de tam 1 yasindayken olmustu.

PetlebiAlisveris

Erkek kedilerin hiç kızışma dönemine girmeden kısırlaştırılması öneriliyor

hssnn

kızgınlığa hiç girmeden kısırlaştırmak en iyisidir.