Evcil Hayvanimizi Ciftlestirmek İstememiz Neden Bu Kadar Sorun Sorabilirmiyim ?

Nowa

Illa her ciftlestiren sokaga mi atiyo yavrulari niye herkesi bir kefeye koyuyosunuz anlayamiyorum bunu

14 CEVAP

dollfacepersian

Benim bundan hoşlanmamanın sebebi bir şekilde tüm yavrular sahiplendirilse bile,tamamının ömürlerinin sonuna kadar iyi bakıldığından,sevildiğinden emin olmanın çok zor olduğu. Çoğunlukla bir müddetten sonra irtibat kesiliyor ve yavrunun durumu belirsiz bir hal alıyor.
Ayrıca her doğum ve yavru bakımı hayvandan çok şey götüren şeyler. Sadece çok isteniyorsa 1 kez doğumun uygun olduğunu düşünüyorum. Bundan fazlası sadece hayvana zarar bence. Kısırlaştırmak ise hayvanın psikolojik ve beden sağlığı için oldukça önem taşıyan ve mutlaka uygun olduğunda yapılması gereken bir şey bence

Cotontzu_Siri

Siz sadece ortaya sizin kedinizin yavrularının çıktığını düşünürsünüz ama durum pek öyle değil. Tek bir kedi çiftleşmesi bile birkaç yıl içerisinde kedi popülasyonunda kontrolsüz bir artışa sebep olur. Bu da sokakta açlıktan ölen ve acı çeken kedi sayısının çok artması demek. Resim açıklamasını girin

Nowa

Tabiki bu soledikleriniz evet sonuna kadar haklisiniz ama kizim bnm ilk evcil hayvanim deil esimle konustuk anlastik 1 kez daha istedik yavrusunu kndimiz istedigimiz icin olsun ist4dik ama yanlis anlasildik bu gune kadar kndi cevrem disinda kimseyi bi can sahibi yapmadim ben nasil sizin dusuncelerinize saygi duyuyorsam sizlerinde bnm dusunceme saygi duymanizi rica ediyorum kizim bnm herseyim cunku ....

Cotontzu_Siri

Ben de köpeğimi çiftleştirmeyi düşünüyorum, ancak sadece 1 kere. Cins olmasa hiç çiftleştirmezdim. Cinsler kolay yuva buluyorlar ve siri çok güzel özellikleri olan bir cinste. Bir de yavrulardan birinin kızıma arkadaş olmasını istiyorum.

Nowa

Bnmde suan 5 aylik bi kizim var onunla beraber buyusun istiyorum bnm gibi olsun bebekliginden alistirmam lazim kayin validem soyutlamaya calisiyo cunku bunuda istemiyorum cok sukur allahima esim ole dusunmuyo ☺

slifer

çiftleştirin bakmayın millete

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Konu sahibi köpek sahibi ve köpeğini çiftleştirmek istiyor fakat bahsettiğin konuya kesinlikle katılıyorum. Köpek için durum daha kötü olsa gerek çünkü bir doğumda kediden çok yavru sahibi oluyorlar

dollfacepersian

Sizinle aynı fikirde değilim ama tabi ki düşüncenize saygı duyuyorum ve lütfen bu son doğumu olsun haklı olduğumu düşünüyorsanız. Umarım herşey iyi olur sizin ve kızınız için

Nowa

Tesekkur ederim anlayisiniz icin kopek tuccari deilim cok sukur allahima kizimi damizlik olarakta kullanmiyorum ailemden bunu gordum cunku 5 kopek sahibi bi ailenin kiziyim kopegime asik biriyim onunda bna oldugu gibi ❤

slifer

valla bende oğlana bulamıyorum dişi. Sizinki köpekti sanırım. Hani ihtimal olsa kedi köpekle çiftleşse gelip bırakırım sizin eve ama maalesef :)

Nowa

Tsk ederim dusunceniz icin es bulamiyorum ki kizima

KedimVar

Bir önceki eşiyle çiftleştirseniz yine?

Nowa

Ilk ciftlestirmeyi avcilardaki veterinerim yapmisti simdi bana o baya uzak 3 saat kadar:(

Nowa