Tüy Dökümü Önleme

emirhanyenice

ne kullandıysam tüy dökümünü önleyemedim bifeline + vitaminler + özel mamalar öneriniz var mı başka kestirmek istemiyorum

6 CEVAP

Mehmetneroo

Bence düzenli vitamin en etkilisi bir de balıklı mama kullanırsanız onun da etkisi olur bizde bir kaç aydır tüy sorunu ile uğraşıyorduk ve çözdük bu süreci anlatayım
Kedim yumak yumak tüy dökmeye başladığı ilk süreçte bir tane furminator aldım ona rağmen hala yoğun tüy döküyordu tahlil de yaptırdık birşey çıkmadı ondan sonra sadece kuru mama ile beslemek yerine haftada 3 kez kendim evde yaş mama yapmaya başladım bunun bile etkisi oldu. Sonrasında ise Biofeline plus +b sipariş verdim ki bu 2 hafta önceydi. Simdileri ise meo markasının toplu satılan kedi pudingleri var 1 paketi 2 ye bölüp günlük veriyorum tabiki Biofeline plus+b damla dökerek ki bu 2 hafta içinde keçi yünü gibi olan tüyleri yumuşadı parladı dökülmesi hala var ama eskisi kadar yoğun değil ki düzenli kullanımda bu minimuma iner diye düşünüyorum

Hepsini ben de kullandım ama hiçbir faydası olmadı. Bir dahaki ay dyson v12 alacağım. Tüy dökmesi o kadar çok ki. Kısırlaştırmayı bekliyorum belki geçer. Veterinere bile götürdüm hasta mı acaba kan tahlili yapalım diye. Hiçbir sorun çıkmadı. Somon yağı önerdi ama ben zaten türlü türlü vitamin kullandığım için onu almadım açıkçası. Belki sizde işe yarar.

Gimlihanim

Hangi mamaları ve vitaminleri kullandınız acaba daha önce?

emirhanyenice

bütün hepsini kullandım acana dahi kullandım vitaminlerin hepsini kullandım ama önüne geçemedim

nefeskedi

Vitaminlerin etki süresi bazen ayları bulabiliyor. Uzun süre devam ettirmeniz gerekir. Biz de 1 aydır Vetoskin kullanıyoruz ama çok az azalma var henüz. 2-3 ay sürdürmek gerekebiliyor bazı vitaminlerin işe yarayıp yaramadığını anlamak için. Kediniz kızgınlık dönemine gelmişse de tüy dökümü epey olacaktır.

Palyaco

Hapy clean wipes temizleme mendili içinde bulunan emzimler kürk kuzelligi ve tüy dökümünü bitiriyor haftada 1 kez temizleyin 3 üncü haftada tüy dökümü duruyor