Kısırlaştırma

Tilki37

Kedi kısırlaştırma yaşı en erken nedir, 6 aylık erkek bir kedi kisirlaştirilabilirmi?

15 CEVAP

dollfacepersian

Kızgınlığa girdiyse bence çok sorun olacağını sanmıyorum. Kızgınlıktan önce kısırlaştırmada büyüme hormonunun durması gibi sorunlar olabiliyormuş.
Ben oğlumu 13 aylık iken kısırlaştırdım ve ilk gün narkozun etkisinden çıkmasını beklerken sarhoş gibi yürümeye çalışmıştı ama kum kabının fark edip hemen o halde kullanmıştı. İlk 3 gün sonra veterinerim yakalık çıkarmanıza izin vermiş ve normal hayatına geri dönmüştü. Sadece 1 kez mamasını ilk akşam kusması dışında bir sorun yaşamamıştık. Sizin yanlış hesaplamadıysam 4 gün olmuş ve normal yaşantısına dönememiş. Bu pek iyi değil gibi geldi bana. Kısırlaştırma öncesi kan testi yapıp ameliyat için uygun olup olmadığı baktırmış mıydınız acaba?

martha

eğer profilinizdeki doğum tarihi doğru ise henüz 6 aylık bile değil

Cotontzu_Siri

1 yaşını bekleyin

Tilki37

Bu soruyu sormam geç oldu biliyorum

Tilki37

Cuma günü oldu , merak ettiğim şuan pamuk çok hasta ameliyat la alakası varmı bilemedim, yemiyor içmiyor hiç hali yok , bugün vete götürdüm serum taktı binde bir böyle olurmuş , erken olması gerçekten iyi olmadimi

En uygun zaman ilk kızgınlığa girip kızgınlığının geçtiği zaman. Kızgınlığa girip geçmesini bekleyin ardından kısırlaştırın. Bu konuyu araştırdığımda bu sonuca vardım ve veterinerimiz de onayladı :)

Siz kısırlaştırmışsınız pardon

Tilki37

Pamuğu 2 aylıkken sahiplendim, her ay düzenli bir şekilde veterinere götürdüm, veteriner kan testi vs. Hiç birşey istemedi ameliyat içinde herhangi bir sorun yok ergenlige girmeden olması daha iyi dedi bende hekimdir sonuçta, doğrudur deyip hiç araştirmadim doğrusu

Bir yaşını bekleseydiniz daha iyi olurdu

zehraaozlu

Bende oğlumu 7 aylıkken kısırlaştırmıştım arkadaşların dediği gibi bazı sorunlara yol açabiliyor ama özellikle ameliyattan sonraki 3 günlük süreçte kedimi her zaman sevdiğimizden 10 kat daha fazla sevdik, ilgi gösterdik. Psikolojikmen onun kendini hasta hissetmemesini sağladık ve 36 saat sonra evde koşmaya başlamıştı. Psikolojik yardım bence en önemli şeylerden biri onunla çok ilgilenin konuşun, eğer başka bir probleminiz yoksa size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum geçmiş olsun.

efruzg

Keşke kısırlastırmadan önce araştırma yapsaydınız biraz. Şuana kadar hiçbir hekime bu kadar güvenemedim malesef. Biraz erken gibi geldi bana . Umarım birşeyi yoktur ve hemencik atlatır bu süreci...

burcinyol

1 yaşını bekleyin ve iyi bir veteriner bulmanızı öneririm.

dollfacepersian

Ben kendim kan testi yaptırmak istedim ama veterinerin söylemesi gerekiyormuş normalde. İyileşme süresi kediden kediye değişebilir bence. Şuan nasıl oğlunuz? Umarım iyidir..
Kedisi çoktan kısırlaştırıldı ve artık keşke demeyi bırakmalısınız bence arkadaşlar

Tilki37

Teşekkür ederim arkadaşlar son pişmanlık fayda etmiyor maglesef, ilk defa kedi sahiplendim ve buradaki en iyi veteriner odur tavsiyesiyle ona gittim aslında ameliyatla ilgili bir sıkıntı yokmuş bugün tekrar tekrar sordum vetimize normal bir kediden daha iyi büyüme gelişimi erken olması sıkıntı değil dedi. Şu anki sıkıntı narkozun etkisinden çıkarken dilini toparlamak isterken kendine zarar verdiği için yemek yiyemiyor ve su icemiyor hergun serum ve iğneler yiyor, 1 haftaya kadar toparlar kendini dedi inşaallah yaramaz hallerini çok özledim oğlumun

KedimVar

:(( çok geçmiş olsun. Yemek yiyemiyorsa siz yaş mamayı ezip şırıngayla verebilirsiniz.