Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kısırlaştırma

Tilki37
Tilki37

4241


Kedi kısırlaştırma yaşı en erken nedir, 6 aylık erkek bir kedi kisirlaştirilabilirmi?

15 Cevap

Cotontzu_Siri
Cotontzu_Siri

127155


1 yaşını bekleyin

Tilki37
Tilki37

4241


Bu soruyu sormam geç oldu biliyorum

Tilki37
Tilki37

4241


Cuma günü oldu , merak ettiğim şuan pamuk çok hasta ameliyat la alakası varmı bilemedim, yemiyor içmiyor hiç hali yok , bugün vete götürdüm serum taktı binde bir böyle olurmuş , erken olması gerçekten iyi olmadimi

damlabagci26
damlabagci26

139


En uygun zaman ilk kızgınlığa girip kızgınlığının geçtiği zaman. Kızgınlığa girip geçmesini bekleyin ardından kısırlaştırın. Bu konuyu araştırdığımda bu sonuca vardım ve veterinerimiz de onayladı :)

damlabagci26
damlabagci26

139


Siz kısırlaştırmışsınız pardon

dollfacepersian
dollfacepersian

128705


Kızgınlığa girdiyse bence çok sorun olacağını sanmıyorum. Kızgınlıktan önce kısırlaştırmada büyüme hormonunun durması gibi sorunlar olabiliyormuş.
Ben oğlumu 13 aylık iken kısırlaştırdım ve ilk gün narkozun etkisinden çıkmasını beklerken sarhoş gibi yürümeye çalışmıştı ama kum kabının fark edip hemen o halde kullanmıştı. İlk 3 gün sonra veterinerim yakalık çıkarmanıza izin vermiş ve normal hayatına geri dönmüştü. Sadece 1 kez mamasını ilk akşam kusması dışında bir sorun yaşamamıştık. Sizin yanlış hesaplamadıysam 4 gün olmuş ve normal yaşantısına dönememiş. Bu pek iyi değil gibi geldi bana. Kısırlaştırma öncesi kan testi yapıp ameliyat için uygun olup olmadığı baktırmış mıydınız acaba?

Tilki37
Tilki37

4241


Pamuğu 2 aylıkken sahiplendim, her ay düzenli bir şekilde veterinere götürdüm, veteriner kan testi vs. Hiç birşey istemedi ameliyat içinde herhangi bir sorun yok ergenlige girmeden olması daha iyi dedi bende hekimdir sonuçta, doğrudur deyip hiç araştirmadim doğrusu

GULSENKILICASLAN
GULSENKILICASLAN

1674


Bir yaşını bekleseydiniz daha iyi olurdu

zehraaozlu
zehraaozlu

4364


Bende oğlumu 7 aylıkken kısırlaştırmıştım arkadaşların dediği gibi bazı sorunlara yol açabiliyor ama özellikle ameliyattan sonraki 3 günlük süreçte kedimi her zaman sevdiğimizden 10 kat daha fazla sevdik, ilgi gösterdik. Psikolojikmen onun kendini hasta hissetmemesini sağladık ve 36 saat sonra evde koşmaya başlamıştı. Psikolojik yardım bence en önemli şeylerden biri onunla çok ilgilenin konuşun, eğer başka bir probleminiz yoksa size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum geçmiş olsun.

martha
martha

13109


eğer profilinizdeki doğum tarihi doğru ise henüz 6 aylık bile değil

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
292 Görüntüleme
15 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor