Kedinizin Mama Kabı Ne Durumda?

Jean

Anket

Sürekli mama dolu
(19 oy)
Ölçülü veriyorum
(8 oy)
Toplam (27 oy)

Arladaslar ben kedimin mama kabini surekli dolu tutuyorum. Kedim kilolu ama su an icin goze batacak bir kilosu yok. Erkek kedi 2 yasina girecek, yapi olarak iri bir kedi. Kilosu 5.200gr. Sizce ölçülü mü vermeliyim, bir ara ölçülü deneyim dedim cok aciktigini, gozunun mamada kaldigini hissettim kiyamadim. Ölçülü verenler, nasıl verdiklerini yazarsa memnun kalirim. sag olun simdiden.

7 CEVAP

Ruhubinbasi

Mama kabını günün erken saatlerinde dolduruyorum ve her gün tekrarlıyorum bu işlemi.

NorthNight

Ben her sabah ve geceden bir çay bardağı(130ml olanlardan) mama koyuyorum. 24 saat içinde tekrar ekleme yapmıyorum. Bizimkisi bi seferde çok yemiyor zaten anca bi kaşık yiyip bırakıyor, günde 5-6 defa belki az az gelip gidip yiyor ertesi güne(24saat sonra) zaten koyduğum mamadan yarım kaşık anca kalmış oluyor. Yine çay bardağıyla koyuyorum. Miktar olarak hep sabit ve kontrollü oluyor ama ne zaman ne kadar yiyeceği ona kalıyor.

theyusra

yani nasılı nasıl oluyor bilmiyorum ama ölçülü veriyorum, yemeğin peşinden koştuğu için daha çok seviyor.

bernac

2 öğün şeklinde veriyorum sabah ve akşam ara ögün ödül maması malt ve vitamini şeklinde oluyor böylelikle tuvalet takibi kolay oluyor belirli saatlerde rutin yapıyorlar

Willy-Wonka

Sabahtan akşama evde olacaksam öğün gibi değil ama azar azar koyuyorum. Çünkü bu seferde mama kabı hep dolu olunca mamadan sıkılıyor ya da kokusu gidiyor bekledikçe. Evde değilsem de gün içinde yiyeceği kadar çok koyup gidiyorum. Gece yatmadan önce de koyuyorum çünkü gece acıkabiliyor beni uyandırmaması için mama kabı dolu olsa daha iyi oluyor :D

Lils

Günde 3 öğün mantıklı bence. Ben yavaş yavaş öğünlü beslemeye geçiyorum 1.5 yaşındaki dişi kedimde 3.7 kilo ve artık kilo almasa daha iyi

Esraesngl

Ben sabah akşama rutini yaptim en baştan kilo almaması için. Sabahlari mama icin uyandirmasi disinda sorun olmuyor oda alıştı