Aşıdan Sonra Halsizlik Acil Yardım

aryairem

4 aylık kedim 3 gün önce ilk defa karma ve kuduz aşısı oldu gençlik hastalığı falan atlattı çok zayıf 1 kilo 500 gram, aşıları sırtından ve kalçanın üst kısmından yaptı veteriner, aşıdan sonra ki ilk güne kadar çok zıpırdı hareketliydi dün ve bugün inanılmaz halsiz ve uyuyor çok, normal mi?

3 CEVAP

Anonymus985465

Geçmiş olsun.
Yavrucağın iki aşısı arasında 3 hafta olsaydı daha iyi olurdu.
Sağlıklı kediler ilk gün biraz durgunlaşır.
Aşılar bağışıklık sistemi düşük kedileri daha da fazla zorluyor. Sokaktan sahiplendiğim tüm kediler her aşıdan sonra ishal oldular. Sahte aşılarla ilgili yazılar okuduktan sonra acaba sahte aşı mı yapıldıda yavrucaklar isgal oldu diye düşünüyorum. Tabi araştıracağım.
Yavrunuzu izleyin.
Tavuk göğsü, bağışıklık sistemini güçlendirecek takviyeler yardımcı olur. Ancak mamasını yemediği takdirde güvendiğinuz veterinere götürmek en iyisi.
Yavrucak zayıf olduğundan destek için serum verilebilir.

Siyamask

Geçmiş olsun. Aşı yan etkisi ve stres birleşmiş :) bol bol sevin ve sevdiği mamayla besleyin düzelecektir :)

gece18

Genclik hastalığını atlattıktan sonra mı aşıya basladınız? Ve atlattıktan kaç süre zarfından sonra aşıyı yaptırdınız? Yavru bi kediye aynı gün içerisinde 2 aşı çok fazla. Ateş ve halsizlik uyku 1-2 gün normal. İshal, kusma yoksa endiselenmeyin.