Kısırlaştırmadan Önce Gece 12 Den Sonra Mama Vermemek

Besteyzc

Cumartesi günü kedimi kısırlaştırtacağım gece 12 den sonra mama ve su vermemek gerekiyormuş benim kedi sık mama yer ve içer gece o saatlerde de uyanık sabaha karşıda hep uyanıyor ona kıyamam ki nasıl dayanacak sürekli miyavlarsada ben kıyamam ki ona üzülürüm nasıl olacak arkadaşlar siz nasıl üstesinden geldiniz

13 CEVAP

cat_expert

Kıyılamayacak bir durum yok anestezi ve operasyon açısından sorun yaşamamak için bunu uygulamak zorundasınız, bu kural keyfi olarak belirlenmiş bir kural değil kedinin iyiliği için.

NorthNight

Bu üstesinde gelmelik bi durum olarak görmüyorum ben, kedinizin sağlığı için gerekli. Operasyon sırasında midede sıvı veya besin olursa anestezinin etkisiyle mide kapakçığıda gevşeyeceği için akciğere aspire olup solunumu durabilir. Bu hayati bir konu, bi kaç saat aç kalması bunun yanında solda sıfır kalır.

Veranifer

Eğer mama verirseniz anastezi sırasında midedekiler akciğere kaçıp zatüre yapabilir. Aynısı insanlarda da geçerli amaliyat öncesi yemek verilmez kesinlikle. Kedinizin sağlığını düşünün.

edmrcglu

anestezi etkisinde kusma durumları oluyor ve anestezi ilk verildiğinde doktorlar odadan çıkıyor etki eden kadar o sürede kusarsa boğulma riski var. ben de çok üzülmüştüm çünkü çok sıcak bir havada otobüsle gitmiştik susuzluktan ölmüştü ama yapacak bir şey yok onların sağlığı için.

Patili_1

Valal benim kedim de bağırdı ama yapacak birşey yok kıymak zorundasınız kan kaybetmesinden daha iyidir.Benimkisi çiçeğimi bile yemiş Allah'tan hemen yakaladım yerken de fazla yemedi.Yedirmemeniz daha iyi benimkisi sağ salim ameliyatı geçirdi çok şükür

Renklipati

Bizimde öyle gece 12 de söndü,ne yapın edin güzelce yedirin kuru mama hatta yaş mamada varsa yesin su ihtiyacını karşılayacak..sonra sı kaselerini kaldırdım gidip bakıyor du yeri boş öyle öyle gece uyudu sabahta yine arandı bulamayınca durdu..yapacak bir şey yok idare etmeniz gerekiyor onun için

Esraesngl

Evet psikolojik olarak kısırlaştırmadan 1 güne önce ve kısırlaştırma günü çok zor geliyor ama mecburen dişinizi sıkıntı yapacak hiç bir şey yok.. :(

D-O

Benim kedim de hep gece daha cok yer ve o gece kaldirdigim mama kabinin orda uyumustu sabah da araniyordu :( uzucu bir durum ama onlarin sagligi icin mecburuz. Zaten kalici bir sey de degil sonuçta mamalari evleri hep var sanslilar :D

12den once yas mama verip su ve mama ihtiyacini karsilayabilirsiniz. Ben oyle yapmistim

AlpMordecai

Ben o gün gece uyumadım sabaha kadar, öğleden sonra kedimle beraber uyuduk. Başında durduğunuz sürece oyalamak mümkün oluyor ama yemeden duramayan bir kediyi bir başına bırakmayın derim veyahut evde yutabileceği hiçbir şey bırakmamaya dikkat edin zira bazı kedilerin açlıktan gözü dönüyor, önüne geleni mideye indirebiliyorlar. Mamayı, suyu 23.45 gibi verin mümkünse zaten o onu saat 5'e, 6'ya kadar oyalıyor. Ondan sonraki birkaç saati de uykusuz geçirirsiniz olmadı.

Cook

Bizimkinin kısırlaştırma ameliyatı ani gerçekleştiği için en son 1 2 saat öncesinde mama yiyip su içmişti.Ameliyata girmeden hekimimize danıştığımda tercihen aç kalmasını tercih ediyoruz ama çok da büyül bir sorun değil,ben 6 saat öncesinde yemeği 3 saat öncesinde suyu kestiriyorum demişti...

Ozzey

merhaba gecmis olsun.
kedinin sagligi icin vermemeniz gerekiyor. ameliyattan sonraki prosedur de gecerli. biraz ac kalacak yapacak bir sey yok. yer ve icerse cok ciddi sorun yasayabilirsiniz. benim kediyi onceden veterinerdd tras ediyordum sakinlestirici yapiyorlardi mamayi suyu kaldirmadan goturdum kediyi. yakalamak biraz zor veterinere zor gidiyoruz. donuste yemis ben kaldirmadan o kadar kotu oldu ki anlatamam butun gece bir bucuk attim o zaman kafa bir saga sola sallaniyor gozler kocaman. cok kotuydu. bir daha tras yapmadik veterinerde. cok zorunlu olmadsn goturmuyorum. ic disi da evde surulebilenlerden yapiyorum.sadece asiya gidiyoruz. yedirme icirme sen yine de. allah korusun.

Palyaco

12 saat bisey vermeyin sakın operasyondan önce zor olucak sizin için

Gimlihanim

Mecburen aç kalmak durumunda. Anestezi öncesi hepimiz aynı şeyi yaptık. Kuru mama yemek istememe ihtimaline karşın yaş mama bulundurun. Yaş mama yedirirsiniz. Hatta bence yaş mama yese daha güzel olur. Su ihtiyacını da karşılar.