Oğlumu Isırıyor

Siri41

Merhabalar
2buçuk aylık bir rott edindim daha 3 gün oldu ailemize katılalı ancak 2 yaşında oğluma inanılmaz derecede saldırıyor oyun için olma ihtimali yok bizimle öyle oynamıyor ,oğlumda ona gayet yumuşak ve sevecen davranıyor,söylenenin üzerine yaptıkça sert bir tonla hayır diyoruz ve burnuna yavaşça uyarı dokunuşları yapıyoruz ancak biz uzaklaştığımız anda hiddetle saldırıp ısırıyor bacakları diş izi oldu ,hırlamayada başladı oğluma ,bugün bikaçkere yüzüne saldırmaya çalıştı. ,dişi olmasına rağmen asabi oğluma karşı,büyüdeükçe işler sarpa sarar diye korkuyoruz.lütfen acil yardım

4 CEVAP

theyusra

dişiler daha saldırgan olur zaten. oğlunuzda ki bir şey hoşuna gitmiyordur ya da dokunmanız onu rahatsız ediyordur. hayvanların hassas yerlerine dokunulmaz, hayvanı rahatsız ederek eğitemezsiniz dokunmayın burnuna. ayrıca her çocuğa saldırdığında durdurmak için araya girerseniz bunu ilgi çekmek için oyun haline getirir, oğlunuz kendisi odadan çıksın ve siz ellemeyin ya da sadece sözlü uyarın.

Lils

Hiç karşılaşmadım böyle bir durumla. Yavru köpeklerde oyun amaçlı ısırma olabiliyor ama daha fazla dediğinize göre. Bence profesyonel birine danışın. Köpekler çok kolay eğitilen canlılar zaten

simbakedi

bence de profesyonel yardım alın ya da youtubedan birkaç yöntem deneyin ama bunlar vurmak, su sıkmak, @theyusra'nın dediği gibi hassas yerlerine dokunmak, odaya kapatmak, ceza vermek olmamalı. profesyonelin de iyisini bulmalısınız çünkü çoğu yer elektrik veriyor ya da köpeği korkutarak bir şeyler çözmeye çalışıyorlar. köpek koleji akademi kanalı çok öneriliyor burada, eğer size yardım edeceği bir konu varsa videolarında bakın derim

Warriorsans

Burnuna yavaşça bile olsa dokunmanız çok yanlış. Köpekler için kralköpekailesi hesabını takip edebilirsiniz.