Kısırlaştırma Sonrası Dikişler

Eness68

Veterinerimiz haftaya gelin dikişleri alalım rahat etsin dedi ameliyattan 1 hafta sonrası için. Dikişlerin belli bir düşme süresi var mı ve bir sakınca var mı dikişleri almanın ?

11 CEVAP

zeynepbeyza

Yara iyileştikten sonra dikişin nasil alındığı önemli değil bence . Veterineriniz önerdiyse aldırın tabiki

edmrcglu

benimki eriyen dikişti. kendiliğinden kayboldu 12 14 günde 8 9. günde ucundan kestim o yan yatarken. ama yapan hekiminiz neyi nasıl yaptığını daha iyi bileceğinden bizim dediğimiz şeyler çıkarım ve tecrübe olur ancak. geçmiş olsun.

zeynepbeyza

Minnoşun 2-3 hafta içerisinde düşmüştü dikişleri. Veteriner almamıza gerek yok demişti

Eness68

kendi düşmesi mi daha iyi yoksa aldırmak mı bilemedim..ama veteriner kötü bi veteriner de değil gayet bilgili oldukları için güveniyorumda

emilebilir dikiş olabilir mi iki hafta içinde kendiliğinden düşüyor dediler bende bugün kısırlaştırdım düşmezse sarkar bi tırnak makasıyla bile çekebilirsin dediler tabi o kadarına cesaret edilmezde muhtemelen kendi emilir

Eness68

emilebilir dikiş nasıl bilmiyorum ama estetik dikiş değil

emirhanyenice

benim kediminde 1 hafta sonra alındı dikişleri

Eness68

uzun sürüyor mu ?

mommymercury

Estetik dikiş ya da eriyen dikiş değilse mutlaka aldırın, ilerleyen dönemlerde patili dostunuza sorun yaratabilir.

NorthNight

Bu kullanılan ipin türüne bağlı, bazıları vücut içerisinde emzimlerle parçalanıp düşüyor bazıları parçalanmıyor doku iyileşince dışardan müdehale ile çıkarılması gerekiyor. Veterineriniz alalım dediğine göre ikinci bahsettiğim ip türünü kullanmıştır. Dolayısıyla gidip aldırmanız gerekiyor. O iplerde düşmesini beklesenizde düşmez, yapısı farklı çünkü. Zaten doku iyileşmesi 4.-5. Günde iyice gerçekleşiyor yara kapanmaya başlıyor. 1 hafta sonra dikişlerini almakta en uygun zaman oluyor, doku birbirine tutunduğu için ipin varlığına gerek kalmıyor yani. Veterinerinizin söylediğine uymanız daha doğru olacaktır, sonuçta ne kullandığını nasıl diktiğini en iyi o bilir. Hemde yarasını detaylı kontrol ettirmiş olursunuz.

Eness68

peki bu dikiş alma işlemi uzun sürüyor mu ? tekrar orada uzun saatler kalması gerekmezdir umarım.