Kedim Kakasını Yapmıyor

Masa28

Kedim kakasını hiç yapmıyor veya çok az yapıyor veterinere götürdüm sürekli gittiğimiz kedimi takip eden bi veteriner. İğne ve fitil yardımıyla kakasını dün yaptı ancak bugünde yeniden kakasını yapmadı yaron yeniden veterinere götüreceğim ancak böyle bir sorunla karşılasan başka çözüm yolu olan var mı merak ediyorum

7 CEVAP

Trifane

Birde su içmesine dikkat edin. Bolca su icirin içiyorsa siringaylada olsa mutlaka günde en az 1 çay bardağı su icirin.

Trifane

Yemesi icmesi genel hal ve hareketleri nasıl? Aşıları tam mi? Genel durumunda bir problem yoksa Dupalac surup tuvalete çıkaracaktır. Bir şekilde tıkanmış kabız olmuş.

emirhanyenice

ben kabız olduğunda 2milim saf zeytinyağı veriyorum 10 dk içinde yapıyor

fcylan

Kedilerde olağan kabızlığın pek çok nedeni olabilir:

  1. Mamadan kaynaklı olabilir

  2. Yetersiz su içiyor olabilir

  3. Hareketsizlikten kaynaklı olabilir

  4. Uzun vadeli olanlarda yabancı cisim yutması olabilir.
    Öncelikle bu 4 dünü değerlendirmek lazım evde, eksik veya şüpheli kısım varsa bunları düzeltmenizi tavsiye ederim. Bağırsakta kitle gibi bir durum söz konusu olsa veterineriniz öngörebilirdi diye düşünüyorum o nedenle onu es geçtim. Kedinizin bağırsakları için probiyotik kullanabilirsiniz, en basiti yoğurt verebilirsiniz. İçine bir çay kaşığı da sızma zeytinyağı koyun. Umarım başka bir sorun yoktur ve işe yarar..

Harin

Belki azcık 1 tatlı kaşığı yoğurdu ( laktozsuz ) verebilirsiniz . Probiyotik olduğu için yardımcı olur diye düşünüyorum

Masa28

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum.Kedimin aşırı proteinli beslenmesinden dolayı karaciğer enzim değerleri yüksek çıktı.Simdi tedaviye başladık umarım biran önce kendine gelir

emreovec

Kedi çorbası içirebilirsiniz ve kediniz akan su seviyor olabilir. Su tüketimini arttırmak için su pınarı yapabilir ya da alabilirsiniz.