Kedi Maması Olarak Hangisini Tercih Edebilirim

Papelll

Kedim 8 aylık 3 gün önce sahiplendim daha önceki sahibi molli adında bir mama kullanıyormuş devam ediyorum ama içime sinmiyor çok pahalı bir mamada tercih etmek istemiyorum ama en azından kızım sağlıklı fayda alabileceği bir mama tercih etmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz ayrıca mama değişikliği sorun yaratırmı

13 CEVAP

simbakedi

maalesef kullandığınız marka kötü. en düşük bütçeli olarak bonacibo, mystic, obivan selectio lavital dörtlüsü olabilir. felicia önermem uzun sürede çok şikayetçi olan var. bu mamaları da uzun süre kullanmanızı önermem, rotasyonlu kullanmanız ve bolca yaş mamayla desteklemeniz iyi olacaktır. bütçeniz biraz daha üstse happy cat, brit premium, bozita, sanabelle, exclusion gibi markalara bakabilirsiniz. bu markalar gerçekten iyiler. daha da üstüne nd, acana, orijen, mera, nautres variety olabilir.

Harin

Kademeli geçerseniz bir sıkıntı olmaz oda genelde mama paketinin arkasında yazıyor. Bütçenizi bilmiyorum ama en düşükten Bonachibo ve felicia kullanabilirsiniz. Evde et yoğurt yumurta ile desteklerseniz daha güzel olur.( Çoğu kişi felicia ve Bonachiboyu aynı görüyor tamam içerik aynı olabilir ama etkileri aynı olmadı kedimde)

Harin

Ben şuan Acaba kullanıyorum ama ilk sahiplendiğimde feliciadan memnun kalmıştım hem güzelce yedi hemde tüyleri parlaklaştı

Papelll

Hangisinden daha memnun kaldınız siz hangisini kullanıyorsunuz şuan

Papelll

Bu markayı zaten diğer sahibi kullanıyormuş farkındayım çok kötü bende hemen değişmek istiyorum sizler hangi kuru mamaları tercih ediyorsunuz sağlık açısından o yüzden merak ediyorum iyi bir şeye geçmek istiyorum çünkü bana reflex önerdiler birde royal ama emin olamadım

reinefee17

Ben pro plan kullanıyorum şubat ayında zam geliyormuş onun dışında royal canin mama stoğu yaptım felicia uzun vadede sorun yaratıyormuş

etoya0901

Kedim 7 yaşında. Hep fiyat/kalite mamayı arardım. Bir çok markayı denedim. Şuan tek bir marka maması kullanıyorum. Brit Care. İçerik çok iyi.

Palyaco

Molly bir Çağatay petfood üretiminin cok kotu değildir tabiki daha iyisi cok az farkla natura tavsiye ederim 2.250 kg 140 tl hem sağlıklı hemde bağırsak florasi için çok iyi etkileri var alt komşuma 6 aydır alıyorum seviyor kedisi

Palyaco

Hem içeriğinde gluten yok glutensiz kullanın bağırsak florasi sağlığı icin

leolenslimon

Her ne kadar royal canin çok tavsiye edilmese de ben çok memnunum (fiyat konusunda da beni zorlamıyor) bebeklikten beri royale alışmış benimki ben de değiştirmedim çok iyi geliyor bize her bakımdan.

ancak yanına farklı marka mamalar katıyorum exclusion acana vs tek tip besleme yapmıyorum yeterli besin değerlerini almasını sağlamak amacıyla (yüksek ve orta segment mamaları tercih ediyorum o anki maddi durumuma göre)

(Kedim biraz seçici ona rağmen royal acana exclusion vs severek tüketiyor)

Oski35

Durum müsait ise Royal canin kitten mamasını öneririm 1.5 yaşında british oğlum var küçüklüğünden beri royal caninciydi kısırlaştırdıktan sonra nd ye geçiş yaptık ama iyi gelmedi bağırsak problemi ve kabızlık oluştu veterinerimin tavsiyesiyle Royal canin sterilised mamaya geçiş yaptık hiç bir sorunla karşılaşmadık ve kilo alma eğilimi de olmadı her iyi mama her kediye iyi gelecek diye birşey yok mama değişikliklerinde 1 hafta kademeli geçiş yaparsanız sorun yaşamazsınız.

gece18

Kedim hastalık atlattığı için bağışıklığı kilosu herşeyi düşmüştü. Bir yandan kilo alması gerekti bir yandan vitaminli proteinli beslenmesi gerekti. Bu yüzden hills kilo alımına cok yardımcı oldu (her ne kadar içerik olarak sevmesemde devam etmeyeceğim.) acana pacificia icin ölüyor. Tavuk çok sık vermiyorum ama balıklılar tercihim. Şu an hilss acana karışımı gidiyorum. Dışkısında sorun yaşamadık hiç. Bu yüzden pahalı mamadan ziyade kedinin bünyesine iyi gelip gelmeyeceği çok önemli. Sırada nd denemek istediklerimin arasında.

simbakedi

reflex tuz iceriyor, royal canin de asiri iyi degil. yukarida happy cat ile yazdigim kisimdaki mamalar ondan daha ucuz ancak daha iyi