Kedim Sanabelle Yemiyor

muhallebi

4 Aylık kızıma royal canin alıyordum kuru haliyle sevmiyordu fakat ıslattığımda yiyordu. Sanabelle kitten aldım 10 kglık sever diye düşünüp fakat henüz hiç yemedi. Royal caninle karıştırdım mamayı şimdi bir iki tane de ödül maması attım içerisine yüzüne bakmadı henüz. Sanabelle'yi kuru şekilde yemesini nasıl sağlayabilirim?

7 CEVAP

nefeskedi

Bazı kedilerde diş gelişimi yavaş oluyor, benim kedim de 5 aydan sonra kuru olarak yemeye başladı. Mama değişimini kaç günde yaptınız? En az 10 gün olması lazım.

CapKek

bizde hill's ten sanabelle ye geçiş yaptık. ilk başta koklayıp kactı ama daha sonra alıstı ve şuan obur gibi yiyor. geçişi biraz zamana yayın ve sabırlı olsun. Aç kalır bi süre sonra pes eder ve yer..

Palyaco

Royal e alistiysa başka mama zor yer sabırlı olun 10 güne karıştırarak verin

izmirle

Sanabelle royal canine göre daha iyidir biraz ona zaman tanıyın

Gmz91910

Emin değilim ama Sanabelle in içeriğinde şeker ve tuz royale göre daha az bu yüzden kimi kediler sevemiyor😊

muhallebi

Çok teşekkürler arkadaşlar bugün biraz yedi mamadan sanırım. Ama bakmadığım için yerken royal canini de seçip yemiş olabilir.

Merhaba kediniz sanabelleye alıştı mı acaba ben de aynı durumdayım