Kedi Uçak Yolculuğu

Mia2021

16 Şubat'ta kedim ile uçuş yapacağız 1 hafta kalacağım memlekette kimseye emanet edemediğim için oda benimle gelecek fakat uçuş ile ilgili kedimi. Neye ihtiyacı var. Uçak yolculuğunda hangi belgeler lazim

1 CEVAP

CapKek

Adım Adım Evcil Hayvanla Seyahat Rehberi:

– İlk yazımızda anlattığımız aşılar, mikroçip taktırılması, kan verme ve kuduz titrasyon testi işlemlerinize yolculuktan 3-4 ay önce başlayın.
– Uçak biletinizi aldıktan sonra ilgili havayolunun çağrı merkezini arayıp evcil hayvanınız için rezervasyon yaptırın. Ödemesini mümkünse telefonda yapın.
– Havayolunun taşıma kurallarını dikkatlice okuyun. Taşıma kabınızı buna uygun olarak seçin. Evcil hayvanınızı kabinde yanınıza alacaksanız kutusu ile beraber ağırlığının 8 kiloyu geçmemesine dikkat edin.
– Seyahatten bellli bir süre önce evcil hayvanınıza su ve yiyecek vermeyi kesin.
– Mümkünse evcil hayvanınızı uyutmayın, veterineriniz tavsiye ederse bitkisel sakinleştirici verin.
– Havalimanına gelmeden önce aşı karnesi ve kuduz titrasyon testinin sonuçlarının fotokopisini çektirin.