Bigcat Güncelleme

Melike0nur

Merhabalar, bigcati bir süre denedim ve sizlere de belki yardımcı olur diye tecrübelerimi anlatmak istiyorum.

Koku tutmada çok iyi değil ne yazık ki ❌
Evim küçük olduğu için kabın biri odamda, diğeri de banyoda duruyor. Odamda duran cok fazla idrar kokutuyor ve kendinin talaş ve çam gibi bir kokusu var ikisi karışınca hiç hoş olmuyor. Özellikle ilk yaptığı an acayip bir koku yayiliyor, sanarsin oda ıslak odunlarla dolu. O yüzden kabi odalarda duranlar pek memnun olmayabilir. Banyoda bu koku hissedilmiyor.

Topaklanma çok iyi diyemeyecegim maalesef ❌
Alırken parçalanıyor ve özellikle elekle elenmiyor darmadağın oluyor elekten düşüyorlar ve daha sonra kaba geri düşenleri tek tek alıyordum( Zaten Çişi emmiş olan peletler belli oluyor sarı şekilde) ki koku yapmasın ve hijyenik olsun. Bu nedenle eleği bırakıp eldivenle almaya başlayim dedim fakat bu şekilde de arada temiz peletler de boşa gidiyor. Temizleri seçmek isteseniz de tek tek seçip kaba geri koyacaksınız falan tam zaman kaybı. Direkt eleğe alıp elemeden atmak gerek bu da yine temiz pelet israfi oluyor. Uğraştım ama gerçekten oluru yok 🙁

Içinden sert parçalar çıkıyor, hatta iki üç tane kıymık çıktı. Bu kedinin patisine zarar verebilir. ❌

Ben Bir daha alacağımı sanmıyorum.
Memnun olan cok kişi vardı, memnun olmayan da bir o kadar kişi vardı. Ben memnun kalmayan taraftayım 😔

4 CEVAP

Melike0nur

Pelet kumdan kesinlikle cok daha iyi. Tozutma konusunu yazmamışım ama en büyük artısı bu peletlerin. Denemenizi tavsiye ederim. Ben daha birkaç marka daha deneyeceğim. Orga kitty sapphire cats lucky agrobit gibi markalar da var

Melike0nur

Son olarak daha iyi anlaşılsın diye resim de ekledim sol taraftaki idrarı emmiş pelet, sağdaki temiz pelet. Çok dağıldığı, güzel topaklanmadigi için temiz ve kirliler birbiri ile karışıyor ve üstüne tekrar idrar yaparsa sunger gibi olup hic topaklanmıyor bu sefer. Üstüne ekleme yaparak kullanılıyor normalde ama ben kalanları boşaltıp yenisini ekliyordum kumdaki gibi çünkü topaklanmadigi için kirli peletler kalıyordu ve üstüne üstüne idrar geldikçe leş gibi bir şey oluyordu. Buna bir çözüm bulamadım

reinefee17

Şuan reflex ve pro line kedi kumu siparişi verdim sonrasında bu kumu denemeyi düşünüyordum çam pelet kum daha sağlıklı şuan denememeyi düşünüyorum bana öneren kişi size öneriyorum ama son zamanlarda çok şikayet var demişti Olivia cat markası var zeytin çekirdeğinden üretiliyor muş ama fiyatı pahalı

duman_cat_world

@reinefee17
Sapphire topaklanan çam peletini tavsiye edebilirim😊 Ben bunu almayı düşünüyorum arkadaşm çok memnun kaldı. Instagram @sapphirecatlitter yorumlarını okuyabilir, bilgi alabilirsiniz🐾🙏