Dışarıdaki Suyun Donanması İçin Ne Yapılabilir

Jeffroshum

Dışarıya su koyunca 2-3 saate donuyor. İçine zeytin yağı damlatıyorum (internette okudum) ama hiçbir işe yaramıyor yağı üstte hepsinden önce donuyor kaldıki yağlı suyu da içmiyorlar başka ne yapabilirim.

8 CEVAP

Palyaco

Plastik kap kullanın dönmesini engeller zeytinyağı koyun karıştırın plastik kap dönmeyi engeller

NorthNight

Zeytinyağı 4derece buzdolabında bile donan kıvamı yoğunlaşan bir yağ, donmayı engellemez. Suyun donma seviyesini düşüren şey tuzdur. Ama bunuda çok dikkatli ve az oranda kullanmalısınız keza hayvanlar için fazlası zararlı olacaktır. Şu ara soğuklar çok şiddetli muhtemelen naparsanız yapın donma bi miktar olacaktır.

Ozzey

merhaba ben de yag damlatiyorum suyun icine ama istanbuldayim ben.siseye sicak su koyuyorum icine de yag damlatiyorum. zaten ben kutuyu doldurunca birkac dakika sonra soguyor cok sicak koymuyorum suyu. ama sukur daha donma yapmadi. suyu da iciyorlar.

Ozzey

genis degil de dar ama derin kab koyabilirsin. bir de cok az parmak ucuyla bir fiske seker koyabilirsin.

Palyaco

Donmayi pardon

duman_cat_world

Ben içine birkaç damla zeytinyağı koyuyorum donmayı geciktiriyor 👍 Ayrıca sokaktaki canları düşündüğünüz için onlar adına teşekkür ediyorum💜🐾🙏

Jeffroshum

Teşekkür ederim herkese kabı değiştirerek tekrar deniycem

Gmz91910

Nerdeeee o eski zeytinyağları😂 bende damlatıyorum ama donuyor😂😂🤭 az miktar tuzu deneyim bende