Ayakkabı Altı Yalayan Kedi

fcylan

Merhaba arkadaşlar, canım evladım bir kaç gündür yeni bir huy edindi. Ayakkabı altlarını yalamaya çalışıyor. Şu an kızgınlıkta ve haftaya bir sorun olmazsa kısırlaşacak artık. Bu durum buna mı bağlı bilemiyorum. Biraz kızdığımı da fark edip inatlaşmaya da başladı. Dikkatini başka bir yöne çekmeye çalıştım ama çok işe yaramıyor. Ben de çok endişelendiğim için bırakmıyorum o şekilde.Alışkanlık olarak kalmasından endişe ediyorum. Böyle bir durum yaşayanınız var mı? Sebep kızgınlık mı yoksa vitamin eksikliği gibi bir durum olabilir? Yakın zamanda yaptırdığımız kan tahlilleri çok iyi, başka ekstra bir sorunumuz da yok. Neden aramaya çalışıyorum ve çözüm bulmalıyım…

14 CEVAP

Ozzey

merhaba gecmis olsun sizin kedininki kizginlik gibi duruyor.
ama sokakta baktigim kedilerin bazilarinda toprak yeme tuhafligi vardi. toprak dedigim de kaldirimin ustunde yerdeki tozlar. mineral ihtiyaci herhalde. gecmis olsun.

NorthNight

Sebebi kızgınlık. Bizim kız kısırlaşmadan önce bi seyahatten geldiğimizde bavul tekerlerine kadar takmıştı kaşla göz arası yalıyordu (o dönem kızgınlıktaydı) kısırlaştırdıktan sonra yaşamadık.
Sanırım sebebi dışarıdaki kokuları kızgınlıkta daha yoğun alıyor olması.

Jean

Ayakkabi derken, disarida giyilmis tabani kirli olan ayakkabi degildir umarim.

Lils

Farklı bir koku alıyorsa yalıyor olabilir. Kan testi düzgünse bir sıkıntı yoktur sağlıksal olarak.

gece18

Agresyon göstermeye baslamıs. Elinizden geldigince ayakkabıları uzak tutun. Ayakkabıya dokunması bile iç parazite neden olan bir şey. Gecmis olsun.

inferi0r

Bizim kedimiz de aşırı şekilde kansızken patates falan yalıyodu üstündeki topraklar için. Tahliller temiz çıktığına göre koku yoğunluğuna bağladım ben de ama kısırlaşma öncesi bi sıkıntı çıkmasın sorun isterseniz yine veterinerinize.

fcylan

Teşekkür ederim, inanın ne yapacağımı bilemedim. İnatlaşıyor çok bu aralar özellikle.

fcylan

@jean Maalesef dışarda giyilmiş ayakkabı.
@Lils ben de dişi kokusu alıyor olabilir diye düşündüm
@NorthNight bunu duyduğuma sevindim, kalıcı bir alışkanlık olur diye çok endişeliydim. Umarım kısırlaştırdıktan sonra düzelir.
@gece18 sadece iç parazit olsa iyi bir sürü hastalık da olabilir. Ayakkabı dolanımız açık bir model, bu nedenle çok zorlanıyorum. Poşetleyeceğim bu seferde poşeti yırtar ve yutar diye korkuyorum.
Herkese cevabı için çok teşekkür ederim

Gimlihanim

Bu çocuklar neden böyle şeyler yapıyorlar. Her gün farklı bişey okuyorum. Bu da epey değişik bir durummuş. Pek bir bilgim yok malesef. Ama insanlarda da taş, toprak yeme durumu demir eksikliğinde oluyordu sanırım. Belki öyle bir şeydir. Umarım ne olduğunu bulursunuz. Bu süreçte ayakkabıları kaldırsanız çok iyi olur. Hastalık kapabilir.

fcylan

Sormayın tam her şey normal derken bir anda bir huy edinebiliyor. Önlem almaya çalışıyoruz artık bir şekilde halledeceğiz. Hastalanmasın diye gözünün içine bakıyorum o ayakkabı yalıyor🤦‍♀️

beyzathemoc1

Lütfen ayakkabılıkta tutun ayakkabılarınızı ayakkabılık yoksa bile poşette vs tutun salgın hastalıklar geçebilir

Jean

Disarida giyilmis ayakkabilari yalamasina kesinlikle izin vermeyin, bir dunya hastalik kapabir

Jean

Disarida giyilmis ayakkabilari yalamasina kesinlikle izin vermeyin, bir dunya hastalik kapabir

fcylan

Zaten böyle bir şeye izin verme gibi bir durumum yok, hastalık kapabileceğinin de farkındayım. Endişemin nedeni de bu, çözüm aramak için yazmıştım. Teşekkürler..