Kedim Neden Öğürme Refleksi Gösteriyor?

farukergl

Merhabalar, kedim 4 yaşında, son 3-4 gündür pek keyfi yok. Nefes alırken hırıltılı bir şekilde ses çıkarıyor, hareket ederken çok yavaş hareket ediyor ve bugün akşam üstü az miktarda kustu. Yemek fazla yemiyor, aşıları 1 ay önce yapıldı, sorun ne anlayamadık. Veterinere götürecem birazdan ama ikinci bir fikir almak istedim sizlerden.

9 CEVAP

reinefee17

Malt kullanmadığınızdan olabilir.Bağırsakları tıkanmış olabilir. Benim kedim karton kağıt vb şeyler yediğinde öğürmeye çalışıyor.

farukergl

Ek düzeltme: Yazmayı unutmuşum ama sürekli kusmak istermişçesine kafasını ileri geri oynatıyor.

theyusra

malt kullanıyor musunuz?

farukergl

Hayır kullanmıyoruz, kuru mama, labne, döner vs. gibi besinler tüketiyor.

gece18

Merhabalar

Kusma rengi nasıldı? Yediğini mi kustu yoksa yeşilimsi-sarı renk safra mı kustu? Yabancı bir cisim yutma olasılığı var mı? Labne ve döner sık verilmemesi gerekiyor.

Anonymus985465

Hiç vakit kaybetmeden veterinere gitmenizi öneriyorum.
Acil şifalar

farukergl

Kusma rengi beyazdı, köpüklü, az miktarda kustu. Yabancı cisim yutma ihtimali bulunmakta ne yazık ki, dışarı çıkığ giriyor günün belli saatlerinde. Labne ve döner hakkındaki önerinizi dikkate alacağım teşekkürler.

Veterinere götüreceğim yarım saate, teşekkür ederim dualarınız için.

farukergl

Son bir kaç ayda 3. hastalığı bu, malt kullansak faydasını görür müyüz?

theyusra

eğer sıkıntısı maltla çözülebilecek bir şeyse evet faydası olur, ama başka bir hastalığı varsa malt bir şey yapamaz.