Kedimin Irkı

slifer

Merhabalar bazen kendi kendime soruyorum bu kedi gerçekten scottish mi değil mi diye. Kulakları tam kıvrık değil sadece inik. Normal scottishler şu temsili koyduğum gibi oluyor.

9 CEVAP

KedimVar

Kediniz Scottish. Ama kulak yapıları değişkenlik gösterebiliyor. Bazılarınınki tam kapalı, bazılarınınki yarım kapalı, bazılarınınki de hafif kapalı oluyor. Ama kediniz kesinlikle Scottish fold. :))

Anonymus827062

Scotish dik olsa idi scotish straight olacaktı. Senin kisi hafif kıvrık olmus. Youtube da bir veterinerin dişi kedisi var aynı seninki gibi. Hafif kıvrık kulaklı. Her zaman çok inik kulaklı olacak diye bir durum yok. Scotish in asıl ciftlesmesi gereken her daim british shortair ve scotish straight tır. Benim erkek kedim de scotish fold. Baba british longhair(uzun tüylü) anne scotish fold. Benim kedim de doğmuş uzun tüylü iri yarı scotish fold:)))

Anonymus827062

Benimkinin kulakları minicik yavru kedi kulağı gibi. Cusse dersin ki maine coon:) veteriner sekiz aylık olduğuna inanmadı:)

slifer

@Olcay34 maşallah o ne öyle ayı boğan gibi müthiş :))

miasugok

Kediniz scottish bence. kulakları hangi ırkla çiftleştiğine bağlı olarak değişebiliyor diye biliyorum

hisar_1997

Scottish tabiki de

zeynepgurgen

Bana british gibi geldi.

Anonymus827062

zeynepgurgen scotish british ile ciftlestigi zaman doğan yavru hiçbir zaman british olmaz olamaz. Onların birlesimden doğan yavru her zaman scotish straight dir. British olması için anne baba british olmak zorundadır. Ve dik kulaklilardir.

Anonymus827062

Maşallah de anıl;)))