Kedinize Kaç Öğün Besliyorsunuz?

CalicoMinos

Kaç gram mama koyulması gerekiyor önüne?

11 CEVAP

CapKek

öğünlü beselemeye geçmiştik ama doymadıgını farkettım ara ara bagırdı. serbest beslemeye gectım. şuan 1 su bardagı koyuyorum 20 saatte tüketiyor. gram olarak ölçmüyorum bi süredir.

Gimlihanim

2 öğün tavsiye ediliyor genel olarak. Kullandığınız mamanın paketinde kilosuna göre kaç gram mama yemesi gerektiği yazar. Ordaki değere göre koyabilirsiniz.

syuhel

2 öğün besliyoruz biz. Sabah kalktığımızdada koyuyoruz aksam da uyumadan önce. Mamanın arkasında yazan gram değerine göre. Yetiyor zaten

gece18

2 öğün yetiyor bize. Birde gece az bir şey yiyor. Kilosuna göre koyuyorum.

leolenslimon

Serbest besleme yapıyorum ben.

veteriner hekimimiz günlük 90 gram tüketmesi gerektiğini söyledi. 90 gramın tamamını koyuyorum gün içerisinde acıktıkça gidip yiyor. zaten tam ertesi sabaha denk geliyor mamanın bitişi

inferi0r

12 saat arayla 2 öğün veriyoruz. Gram olarak paketin arkasındaki yönlendirmeye göre, 70 gram bizim mama için. Yaklaşık 1 çay bardağı yapıyor, bunu 2 ye bölüp veriyoruz.

inferi0r

12 saat arayla 2 öğün veriyoruz. Gram olarak paketin arkasındaki yönlendirmeye göre, 70 gram bizim mama için. Yaklaşık 1 çay bardağı yapıyor, bunu 2 ye bölüp veriyoruz.

inferi0r

12 saat arayla 2 öğün veriyoruz. Gram olarak paketin arkasındaki yönlendirmeye göre, 70 gram bizim mama için. Yaklaşık 1 çay bardağı yapıyor, bunu 2 ye bölüp veriyoruz.

Benim 2 kedim var ve asla doymuyorlar. Serbest besliyorum iki tabağa iki kaşık mama koyuyorum açıktıklarında bağrıyorlar zaten. Yine aynı şekilde iki kaşık ekliyorum. Artık düzene sokup 2 ve ya 3 öğün vericem

Warriorsans

Kedinizin kilosuna göre ve kullandığınız mamaya göre vermeniz gereken mama miktarı değişecektir. Aldığınız mamanın arkasındaki beslenme tablosunda yazana göre kedinizi beslemelisiniz. Şans günde 40 gr mama yiyor ben sabah 20 gr akşam 20 gr şeklinde veriyorum mamasını. Jelibon günde 75 gr yiyor ve gelişememiş bir yavru kedi olduğu için ona 3 öğün veriyorum sabah 25 öğlen 25 akşam 25 gr şeklinde. Ayrıca 2 3 günde 1 yaş kama vermeye de özen gösteriyorum. N&d markasının yaş mamalarından çok memnunuz genelde bundan sonra n&d almayı düşünüyorum tavsiye ederim. Ayrıca her gün 2 şer adet ödül maması veriyorum

bernac

2 ögün sabah akşam fakat diğer kedim 6 aylık ve hareketli 2 öğün az geldiği için ona 3 yapıyorum.