Isırma Sorunu (Kedi)

LindaKibrit

Kedim bazen ısırarak oyun oynuyor vr artık bu canımı da yakıyor. Yüksek bir sesle parmağımı sallayarak hayır diyorum fakat ben hayır derken yine de o parmağıma ve elime odaklanıp ısırmaya çalışıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Bu huyundan nasıl vazgeçer

8 CEVAP

Benim kedim 1 yaşında hala ısırıyor küçükken yanlış oyun oynamakla alakalı bence

efruzg

Benimkide aynı şekilde yapacak birşey Yok ellerim hep yara. Dişleri kasınıyor

Anonymus827062

İsirma huyu olan bir kedi bu huyundan asla vazgeçmez. Büyüyünce de devam eder. Hayvanın genetigi öyle. Uysal kedi de ne yaparsan yap isirmaz. Hele ki ankara ve van kedi bakıyor iseniz isirma huyundan hiiiicccc kurtulamazsınız. Kedim iki yaşında bir ankara kedisi. İsirir ve feci şekilde tirmalar. Ne tırnak kesebilir ne de ense damlası damlatabilirsin. Hem sevilmek ister hem de sevmeye kalktığında tırnak izi içinde kalmayı göze almak zorunda kalıyorsun. Bunu isteyerek yapmıyor huyu böyle:))))

Findikzeynep

Eğer yavruysa dişleri kaşındığı için yapıyor

Toscana

Birazdaha sabır geçiçek dişler yüzünden geçiçi bir dönem

miasugok

Benim ki de ısırıyor kedinin karakteriyle de alakalı olabilir. Bi de yavru kedi kendi gücünün farkında değil ama büyüdükçe ısırmasının da bi savunma aracı olduğunu anlayıp sadece ağzına alır diye düşünüyorum. Romeo 2.5 aylık her halükarda ısırıyor ama mia 2 yaşında ve sadece ağzının arasına alıyor elimizi çok kızdırırsak bastırıyor

KedimVar

Sizi her ısırdığında şişşt ya da hayır diyerek bu huyundan vazgeçirebilirsiniz. Eğer bunu yapmazsınız bu huy onda kalıcı olabilir. Ayrıca el ve ayaklarınızla kesinlikle oynatmayın. Sonra elinizi hir oyuncak olarak görüyorlar ve ne zaman sevmeye kalksanız ısırıyorlar oyun amaçlı.

Hediye159

Kedinizbyavruysa disleri kasınıyordur buyudukce daha az yapmaya basliıyorlar. Benım tavsıyem parmagınızı kaldırıpboyle yapmayın cunkubonu daha cok oyun sanıp hırdlanıyor o ısırmaya calıstıkca hayır deyıp onu yanınınzdan baska yere koyun ben cok zor vazgecirdm bu huyundan