Kediler Kızgınlık Sebepli Topallar Mi?

Cakeyta

Sokakta beslediğim kedilerden birisi sağ arka ayağına basamıyor. 1.5 yaşında erkek. Son birkaç aydır ben şehir disindaydim mamalarini annem veriyordu ailemin söylediğine göre şu an kızgınlıkta. Patisinde yara vs yok bazen basıyor ama çoğunlukla kaldırıp yürüyor. Koşarken de basıyor, üstüne yatabiliyor vs. Ama yürürken basmıyor işte. Bir yerde kizginliktayken bunu yaptiklarini okumuştum doğru mu bilmiyorum, sebebi bu olabilir mi acaba? Rutin aşıları icin birkaç gün sonra veterinere gideceğiz ama yine de sormak istedim bir bilginiz var mıdır?

3 CEVAP

Jabbar

Kızgınlıkta olduğu için başka kedilerle kavga ederken zarar görmüş olabilir tavsiyem iyice tüylerinin arasına bakabilirsin yara varmı diye Patisine altına vs. Geçmiş olsun çok

Ozzey

merhaba
gecmis olsun. kizginliktan oldugunu ilk kez duyuyorum.
genelde yuksek bir yerden atlama sonrasi, baska hayvanla kavga sonrasi, araba kazasi sonrasi , bir de insancil olanlar insan ayagina surtunme huylari var ya biri ittirdi ya da fark etmeden ayagina basti. hersey olmus olabilir. veteriner kontrolunde cikar. erken giderseniz kiriksa daha hizli mudahale edilir daha hizli iyilesir. ama dokunabiliyorsaniz incitmistir.

aslihan_e

Kızgınlıktayken yara alıp toparlayabilirler demek istemişlerdir büyük ihtimalle. Yoksa öyle bir şey yok. Ya ısırık vardır ya da incinme.