Dibe Yapışmayan Kum Önerisi?

betul18

Kedim çok fazla kazıyor sanırım kumunu yeterli ölçü de doldursam da çişleri hep tuvaletin tabanına yapışıyor. Kumu böyle temiz tutmak çok zor. Eğer bildiğiniz bunu önleyen kum varsa paylaşırsanız çok sevinirim🥰

14 CEVAP

Ozzey

merhaba
sanirim bu huylari benimki de ozellikle dibe yapiyor. aktif karbonlularda daha az dibe yapisiyor.

nefeskedi

Kedim kısırlaşana kadar her kumda böyleydi, kısırlaştırma sonrası azaldı bu durum. 1-2 hafta kadar sonra da topaklanan pelet kum - kendi kumu karışımını kullanmaya başladık artık hiç olmuyor. Sanırım pelet hafifliğinden dolayı o kazdıkça bir kısmı geri düşüyor dibine inmiyor.

beyzathemoc1

Pelet

Ayman

Vancat kedi kumu çok iyi yapışma olmuyor çok iyi tapaklanma oluyor eğer kum az olursa hangi kum ursabolsun yapışma oluyor

CapKek

vancat marsılya sabunlu kullanıyoruz dibe yapısma olmuyor bizde.

bernac

Aynı sorun bizde var küçük cok kazıyor peleti hiç kullanmadım nasıl steril kalıyormu temizleyince koku yapıyormu?

Melike0nur

Hepsi yapışıyor benimkiler de dibine kadad kazıyor dibine çiş yapınca illa ki yapısma oluyor. Peletler bir tik daha iyi bu konuda ama kum resmen çimento gibi oluyor kazıya kazıya çıkartiyordum bazen

Palyaco

Cok kaziyorsa hangisini alsanız yapışır tavsiyem pisy cat aktif karbonlu topraklanmada en iyisi koku sıfır tozsuz

eğer 7 cm kum koymuyorsanız yapışır kumu az koymayın

psabrk

@bernac > steril kalıyormu temizleyince koku yapıyormu?
Pelet hakkında sormuşsunuz cevap vermek istedim.
Temizlemesi gayet kolay zaten topaklaşan peletlerde satılıyor.Marka olarak örnek vermek gerekirse bigcat,natural basted, noble cat litter gibi markaları almanızı öneririm.Bütçenize göre aralarından bir tanesini seçip deneyebilirsiniz.
Çiş yapıldığında pelet çözülüp topaklaşıyor kaka yapıldığında ise kakanın etrafını sarıyor.Büyük delikli bir küreklede gayet temiz bir şekilde temizleniyor parçalanmıyor ve temiz kum kirlenmiyor.
Ayrıca inanın hiç tozuda yok.
Bu kadar övme sebebim toz olmaması ve etrafa saçılmaması.Her zaman bentonit kullanırdık ama pelete geçtiğimizden bu yana herkese öneriyorum.
Bence sizde deneyin.

psabrk

@bernac > steril kalıyormu temizleyince koku yapıyormu?
Pelet hakkında sormuşsunuz cevap vermek istedim.
Temizlemesi gayet kolay zaten topaklaşan peletlerde satılıyor.Marka olarak örnek vermek gerekirse bigcat,natural basted, noble cat litter gibi markaları almanızı öneririm.Bütçenize göre aralarından bir tanesini seçip deneyebilirsiniz.
Çiş yapıldığında pelet çözülüp topaklaşıyor kaka yapıldığında ise kakanın etrafını sarıyor.Büyük delikli bir küreklede gayet temiz bir şekilde temizleniyor parçalanmıyor ve temiz kum kirlenmiyor.
Ayrıca inanın hiç tozuda yok.
Bu kadar övme sebebim toz olmaması ve etrafa saçılmaması.Her zaman bentonit kullanırdık ama pelete geçtiğimizden bu yana herkese öneriyorum.
Bence sizde deneyin.

psabrk

@bernac > steril kalıyormu temizleyince koku yapıyormu?
Pelet hakkında sormuşsunuz cevap vermek istedim.
Temizlemesi gayet kolay zaten topaklaşan peletlerde satılıyor.Marka olarak örnek vermek gerekirse bigcat,natural basted, noble cat litter gibi markaları almanızı öneririm.Bütçenize göre aralarından bir tanesini seçip deneyebilirsiniz.
Çiş yapıldığında pelet çözülüp topaklaşıyor kaka yapıldığında ise kakanın etrafını sarıyor.Büyük delikli bir küreklede gayet temiz bir şekilde temizleniyor parçalanmıyor ve temiz kum kirlenmiyor.
Ayrıca inanın hiç tozuda yok.
Bu kadar övme sebebim toz olmaması ve etrafa saçılmaması.Her zaman bentonit kullanırdık ama pelete geçtiğimizden bu yana herkese öneriyorum.
Bence sizde deneyin.

psabrk

@bernac > steril kalıyormu temizleyince koku yapıyormu?
Pelet hakkında sormuşsunuz cevap vermek istedim.
Temizlemesi gayet kolay zaten topaklaşan peletlerde satılıyor.Marka olarak örnek vermek gerekirse bigcat,natural basted, noble cat litter gibi markaları almanızı öneririm.Bütçenize göre aralarından bir tanesini seçip deneyebilirsiniz.
Çiş yapıldığında pelet çözülüp topaklaşıyor kaka yapıldığında ise kakanın etrafını sarıyor.Büyük delikli bir küreklede gayet temiz bir şekilde temizleniyor parçalanmıyor ve temiz kum kirlenmiyor.
Ayrıca inanın hiç tozuda yok.
Bu kadar övme sebebim toz olmaması ve etrafa saçılmaması.Her zaman bentonit kullanırdık ama pelete geçtiğimizden bu yana herkese öneriyorum.
Bence sizde deneyin.

nefeskedi

Natural bastet pelet deneyimine göre kokuyu en iyi kapatan kum bence, tabi ever clean kullanmadığım için bilemiyorum. Kum kabımız holde, önceden eve girince alırdım direk kokuyu ama peletten sonra ancak ay sonu kum değişim zamanı hafif gelmeye başladı koku. Topaklanma ideal, bentonit gibi taş kesmiyor ama dağılma da yok. Toz zaten hiç yok. Patilere yapışarak eve dağılma yok, paspasta kalıyor en fazla. Pelete geçerseniz yavaş geçmenizi öneririm, 2-3 haftaya yayın.