Kedi Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırılabilir?

zeynepgurgen

2 gün önce tahtamız geldi ancak Şişko yüzüne bakmıyor. Pek oyuncu bir kedi olmadığı için oyuncak bağlamak da işe yaramıyor. Buna nasıl alıştırabiliriz?

13 CEVAP

miasugok

Oyuncakla ilgilenmese bile ritmik hareketlerle ilgilenir elinizi bile sallayabilirsiniz tahtanın üstünde. Gördüm kedinizi maşallah çok şeker allah uzun ömürler versin nice yedi yaşlara inşallah

zeynepgurgen

İnşallah bakalım totosunu kaldırabilirse. :)

efruzg

:)))) çabuk alışır umarım

miasugok

Oyuncağı bağlamak yerine tahtanın tepesinde sallayın ben öyle yapmıştım romeo alışsın diye. Şuan oyuncağın etki etmesi için hareket etmesi gerekiyor hareket etmesi için de kedinizin tahtasını tırmalaması gerekiyor o yüzden pek oralı olmaz diye düşünüyorum. Zaten hareket eden bi şey olunca dikkatini çeker bence.

Bi de bazı arkadaşlar tahtanın üstüne ödül maması koyuyormuş ben hiç denemedim.

zeynepgurgen

Oyuncaklarla pek ilgilenmiyor. 7 yaşında ve genel olarak miskin bir kedi. Ama mama işe yarayabilir belki. :)

zeynepgurgen

İnşallah çok teşekkürler. :)

efruzg

Ben ödül maması ile alıştırdım daha çok :) deneyin kesinlikle :)) . İp bağlamıştım onun arasına koyuyordum bulup yiyordu bu şekilde alıştı

nyancat

Kedinizi tutup üzerine bırakın ben öyle yapmıştım getirir getirmez alıştı üstüne bırakınca tutunuyor falan direkt kavrıyor bence öyle o zamandan beri de başka yerleri tırmalamıyor

zeynepgurgen

Üstüne de bıraktık, kendimiz yaparak da gösterdik ama o tırmalamak yerine kafasını sürtmeyi tercih etti. :)

SelinTuksal

bizdede kömür kullanmıyor ya :/

zeynepgurgen

Kedi işte. O ne derse o. :)

Hediye159

Tahtayı cok kenar biryere koyma ortada dursun yanı dıkkatını cekebilcek gibi biryerde ve onunla ilgiln oyun oyna surekli oyun oynarkende tahtaya koy hep o gitsin sen koy o gitsin sen koy sonra yavas yavas alısıcak

KedimVar

Evet yanından geçerken görebileceği ortalık bir yere koy. Mesela salonun ortası. Öyle olunca kullanıyorlar.