Kedim Hiç Bir Şekilde Yemek Yemiyor!

Cubik

Arkadaşlar kedim hiçççç bir şekilde yemek yemiyor. Elimle zorla yedirmeye çalışıyorum yemiyor ya bi lokma bile almıyor!! Tok desem, ben yemek yediğim zaman yemeğine dayanıyor almaya çalışıyor kendi mamasını verince asla yemiyor! Bugün babam ciğer almıştı yarısını yemedi lütfen yardım edin

9 CEVAP

bernac

Kedi mamasıyla haşlanmış et ciğer yaş mama karıştırın ve siz yemek yemeye başladığınızda mamasını verin öğün olarak verin illaki açıkıp yiyecektir tabakta sürekli durmasın, tabağındaki karıştırdınız miktarı azaltarak kuru mamaya geçin kuru mamanızın değerleri yüksek bir mama tercih edin kendi yediklerinizi asla vermeyin alışırsa kendi tabağındakileri protesto edip sizin tabağnıza sürekli sulanır hiç bir şekilde vermeyin tabağınızdan benim bir arkadaşım bu şekilde alıştırmıştı sürekli kuru mama önünde duruyordu kedi kurı mamadan soğuyup yemeğe gidiyordu şimdi tabağına koşuyor

bernac

Kedi mamasıyla haşlanmış et ciğer yaş mama karıştırın ve siz yemek yemeye başladığınızda mamasını verin öğün olarak verin illaki açıkıp yiyecektir tabakta sürekli durmasın, tabağındaki karıştırdınız miktarı azaltarak kuru mamaya geçin kuru mamanızın değerleri yüksek bir mama tercih edin kendi yediklerinizi asla vermeyin alışırsa kendi tabağındakileri protesto edip sizin tabağnıza sürekli sulanır hiç bir şekilde vermeyin tabağınızdan benim bir arkadaşım bu şekilde alıştırmıştı sürekli kuru mama önünde duruyordu kedi kurı mamadan soğuyup yemeğe gidiyordu şimdi tabağına koşuyor

Ozzey

merhaba gecmis olsun. biz ne desek bir anlam ifade atmaz sanki. benimki kisir ama donem donem sanirim kizginlik donemlerinde(artik nasil oluyor bilemedim) az yiyor. mama paketinin sonuna dogru da az yiyor. bir de hastayken az yiyor. ishal olabilir. ishalken de yemiyorlar.

Ozzey

bir de mamadan sıkılmış olabilir.

Siyamask

Oral bir problem olabilir. En iyisi veteriner hekime göstermek olur. Önerim yaş mamayı ve ya eti püre haline getirip şırıngayla beslemek aç ve susuz bırakılmamalı. Hastaysa ki inşallah değildir. Güçten düşmemesi lazım

Ranackmk

mamayı saatli verin sadece şimdi değil her zaman böyle yapın. Örneğin akşam 8 de yemeğini koyun 20 25 dk dursun sonra yemeği geri vermeyin. Ertesi gün yine sabah 8 de yemeğini verin. Aynı şekilde 20 25 dk dursun sonra geri alın. Böylelikle hem daha çok acıktığı için hem de bu saatler dışında yemek yiyemeceğini bildiği için daha iştahlı ve daha çok yer. Kendi yemeklerinizden asla vermeyin. İştahı herhangi bir hastalıkdan dolayı da oluyor olabilir. Her ihtimale karşı kedinizi gözlemleyin. idrarda kan ishal kusma gibi normalin dışında bir şey farkederseniz tekrarlayıp tekrarlamadığına bakın. Eğer tekrarlıyorsa mutlaka veteriner hekiminize başvurun. Kusma ishal gibi bir durum olunca da hangi gün olduğunu not alın ve de mümkünde fotoğraf/video çekin her ihtimale karşı bir olursa veterinerin hekiminize göstermek için. Kaç gündür iştahsızlık olduğunu da mutlaka takip edin.

Ranackmk

her beslemeden önce mama ve su kabını temizleyin

inferi0r

Acilen veterinere gitmelisiniz, yemek yemeyi bırakmak ciddi bir belirtidir, altında yatan sebep bulunmalı. Çok geçmiş olsun

Warriorsans

Kedinizin bir hastalığı olmadığına eminseniz, sadece mamayı red ediyor ama başka yiyecekleri iştahla yediğini düşünüyorsanız mamanızı değiştirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca ağzında bir sorun da olabilir mama taneleri sert olduğu için yemek istemiyor olabilir. Kaliteli bir yaş mama vermeyi deneyin bakalım yiyecek mi.