Kedimin Tüyü Çok Fazla Dökülüyor

alfa_s

Merhabalar 4 aylık bir kedim var mama olarak felicia kulanıyordum şuan Proplana geçiş yapıyorum çok fazla tüy döküyor düzenli taramama rağmen ekstradan polo markasının resimde olan maltlarını kullanıyorum ara ara yaş mama ödül maması veya tavuk köfte balık et veriyorum azar azar tüy dökülmesini nasıl azaltabilirim ?

10 CEVAP

Palyaco

Mama olarak exclusion veya acana vitamin olarak vest plus malt içinse dr natures bunların üstüne tanımam

izmirle

@Esraesngl Vetoskin kullanın

alfa_s

Düzenli olarak tarıyorum evet tabiki tüyü dökülecek fakat bir miktar da olsa azalması için sordum 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

alfa_s

Dediğiniz mamalar ne yazıkki bütçemi aşıyor 🥺

izmirle

Proplan yerine Sanabelle veya Bozita tercih edilebilir. Royal canin ve proplan tahıl deposu mamalar ve bu mamalarda dolgu malzemesi maliyeti düşürmek için gereğinden fazla tahıl kullanılıyor. Bozita İsveç ürünü Sanabelleye göre içerik olarak daha iyidir.

alfa_s

Natural Trainer
1-6 aylık yavru kediler için özel olarak formüle edilmiş tam ve dengeli, somonlu kuru kedi mamasıdır.

İçerik

Kurutulmuş Somon Proteinleri %10
Taze Tavuk ve Hindi Eti
Kurutulmuş Tavuk ve Hindi Proteinleri
Kurutulmuş Domuz Proteinleri
Pirinç
Mısır Proteini
Mısır
Hayvansal Yağ
Hidrolize Hayvansal Proteinler
Keten Tohumu %2,1
Pancar Küspesi
Mineraller
Kurutulmuş Hindiba Kökü Özütü (İnülin Kaynağı) %0,7
Bezelye Lifi
Bira Mayası
MOS (Mannan-oligosakkaritler) %0,3
Deniz Yosunu %0,1
Maya Özütü (Nükleotitler) %0,03
Kurutulmuş Kızılcık Özü %0,02
Analiz Raporu

Ham Protein %36,5
Ham Yağ %19
Ham Kül %7
Ham Lif %2
Omega 3 %1
Besin Katkı Maddeleri

Vitamin A 33.000 IU/kg
Taurin 2.100 mg/kg
Vitamin D3 1.920 IU/kg
Vitamin E 525 mg/kg
Demir (II) Karbonat 198,72 mg/kg (Demir 96 mg/kg)
Vitamin C 100 mg/kg
Çinko Oksit 93 mg/kg (Çinko 75 mg/kg)
Bakır (II) Sülfat Pentahidrat 19,65 mg/kg (Bakır 5 mg/kg)
Manganez (II) Oksit 11,6 mg/kg (Manganez 9 mg/kg)
Sodyum Selenit 0,26 mg/kg (Selenyum 0,12 mg/kg)
Kaplanmış Susuz Granül Kalsiyum İyodat 0,74 mg/kg (İyot 0,48 mg/kg) Petshopta bu mamayı çok övmüşlerdi birde içerik olarak bu nasıl sizce ? İzmirle dediğin mamalara da bakıcam 🤗

izmirle

İçeriğinde Mısır, Mısır gluteni, buğday, pancar küspesi içeren mamaları tercih etmeyiniz.

Esraesngl

Ben kabul ettim artık tüy dökmesini, diger türlü neden neden napsam duzelir kafasi daha yormuştu. Üst segment mamada kullandim, balik yağida kullandim yok. Duzenli temizlik ve taramayla devam.. Ve de Kabullenmişlikle

emreovec

Kedinizi tarayın. Kedinin tüyü dökülür. Ne yaparsanız yapın dökülür. Kedi dediğiniz hayvan normal olarak tüy döker. Kellik boyutunda olmayan dökülmeler onun için sağlıklıdır. Biz kendimizi düşünüp, dökülmesin istiyoruz. O zaman taramaktan başka bir çare de yoktur. Ne yaparsanız yapın dökülecektir.

alfa_s

İzmirle bu arada Sanabelle içeriğindede Mısır bulunuyormuş 🤷🏻‍♀️