Kedim Çok Isırıyor?

alfa_s

Kedim 4 aylık yaklaşık 3-3.5 aydır bizimle ve çok fazla ısırıp tırmalıyor kesinlikle hayır şşt gibi şeyler etki etmiyor nasıl sakin kalmasını ısırmasını engelleyebilirim acaba ?

19 CEVAP

Gmz91910

Miçodan önce kısa süreli geçici yuva olduğum bir kedim vardı oda sütten erken kesilmiş dişi bir yavruydu.yaklaşık 1aylıkken gelmişti bize aşırı vahşiydi 😅😀 sürekli eşime bulaşıyordu tırmalama ısırma her türlü cadılık vardı🤭😀 gerçekten zor oluyor bu durum sizi anlıyorum.arkadaşlarında söylediği gibi sütten erken ayrılma annenin eğitiminden mahrum olması ve kardeşleriyle birlikte olmaması psikolojik problemler yaratıyor maalesef.bu konuda daha baskın olmalısınız taviz vermeyin net olun mesafe koyun aranıza ısırdığı zaman.alfa siz olun liderin kim olduğunu anlasın😂kediler çok zekiler ama bu huyundan vazgeçmezse ilerde çok zorlanırsınız☹️ Kendi kedilerimde zaman zaman hoşlanmadıkları şeylerde ısırıyor.bende dikkat ediyorum 😀

alfa_s

Sağolsun benim canavarda sözlümü kıskanıyor 😂 bazende çok seviyor değişik bir ilişkileri var 😸

Bizimki 3 aylıktı annesi sütten kestiğinde. Şu anda 4 aylık ve ısırmaya bayılıyor. Bizim veteriner hekimimiz dedi ki: '' Kediler 6 aya kadar çok ısırır çünkü dişleri kaşınır. İnsanlar gibi onların da süt dişleri düşer,yenisi çıkar. Bu dönemde de dişleri çok kaşındığı için çok ısırırlar. Benim kendi kedilerimde bulduğum çözüm; boş bir sprey şişesine su koyun, sizi her ısırmaya çalıştığında sprey sıkın'' Bu çözümü ben kedim mutfak tezgahına çıkmaya çalıştığı zaman da uyguladım ve artık çıkmıyor. Suyu hala çok sevmesine rağmen o sprey sıkılınca anlıyor yanlış bir şey yaptığını ve kaçıp gidiyor. ısırma işine gelince, kedimle oynarken sürekli sprey şişesi taşımıyorum yanımda o yüzden biraz sıkıntılı oluyor. Bir şal verdim en çok onu ısırıp tepikliyor, oynarken beni ısırırsa hemen şalı veriyorum beni bırakıyor. Diğer büyük kedim 6 yaşında, o da peluş ayıcığını ısırıp tepiklemeye bayılıyor, enerjisini atıyor. Ya bir peluş ya da şal biraz hedefin siz olmasını engelliyor. Eğer çok saldırgan ve enerjikse sprey su işe yarıyor

alfa_s

Arkadaşlar ufak bi güncelleme kedim şuan 10 aya yaklaştı fakat ısırması bitmedi sadece eskiye nazaran daha az ısırıyor